Hráči HC´05 Banská Bystrica, ktorí v uplynulých dňoch odohrali ďalšie dva prípravné zápasy , sa na novú sezónu pripravujú na týždennom sústredení vo švajčiarskych strediskách. V krajine helvétskeho kríža strávia zverenci trénera Milana Staša presne týždeň.

V rámci štvorzápasového turné si „barani“ v utorok zmerali sily s SCL Tiger Langau, v stredu na nich čaká EHC Biel, v piatok Rapperswil-Jona Lakers a v sobotu HC Lugano. Švajčiarske mužstvá by mali preveriť pripravenosť Stašových zverencov na náročné extraligové duely. Vyzdvihnúť treba aj kvalitnú organizáciu zo strany klubu. „Nie je to jednoduché. Treba si uvedomiť, že do Švajčiarska za prípravou cestuje z Európy veľa kvalitných tímov,“ uviedol pre oficiálne klubové stránky manažér Vlastimil Plavucha.

Prvý zo série zápasov už majú Banskobystričania za sebou a počínali si v ňom skutočne suverénne. V utorok večer totiž rozstrieľali langauských Tigrov 7:1. Paradoxne, ako prví sa z vedenia radovali domáci už v piatej minúte. Krátko po začiatku druhého dejstva však prevzali gólovú štafetu „barani“ a domáci sa už len prizerali na ich gólový koncert. Najprv sa presadil Hlinka, po ňom Macejka, Tománek, a opäť Macejka s Tománekom. Po druhej tretine tak viedla Banská Bystrica zásluhou svojej najlepšej formácie už o štyri góly. V záverečnej časti hry uspeli ešte Bezák s Rumpelom a stanovili výsledok na konečných 7:1. V pozápasových nájazdoch naši chlapci ale vyhoreli, keď sa nepresadil ani jediný hráč. ,,Podali sme zatiaľ najlepší výkon. Hrali sme výborne, predviedli sme dobrý, kolektívny výkon,“ zneli po stretnutí pochvalné slová od asistenta trénera Miroslava Chudého.

Na regeneráciu majú hokejisti iba pár hodín. Už dnes večer o 19.45 hod. pokračujú vo švajčiarskom turné súbojom s EHC Biel.