V sobotu pokračovala 1. liga žien svojím 4. kolom. Hokejistky Banskej Bystrice privítali na domácom ľade súperky z Topoľčian.

ŽHK Iskra Banská Bystrica – HC Topoľčany  2:8 (1:3, 0:2, 1:3)

Góly:  15. Fedorová, 49. Tomaškinová – 2. Ščesná, 3. Mikesková, 16. Drličková, 26. Mikesková, 40. Vulganová, 46. Mikesková, 55. Mikesková, 59. Vulganová
Vylúčenia: 0:4 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Strely: 17:58 Rozhodovali: Majling – Číž – Neuzer
Zostava ŽHK Iskra:
Úradníková (Ďaďová) – B. Országhová, Chmelíková – Lamperová, Tomaškinová – Karvašová, Kaliská, Finďová – Kosová, Sabolčinová, Giertlová – Čutková, Borovjaková, Fedorová. Trénerka: Gabriela Sabolová

Úvod zápasu nevyšiel našim hokejistkám podľa predstáv, keď sa už v druhej minúte Topoľčany ujali vedenia gólom Ščensej.  O pár sekúnd na to sa gólovo presadila aj jej spoluhráčka Mikesková a Bystričanky hneď od úvodu museli doháňať dvojgólový náskok súpera. Ich prvé strelecké pokusy brankárka Topoľčian zneškodnila, v 15. minúte sa im však podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, keď útočnú snahu Veroniky Borovjakovej  zakončila gólom Barbora Fedorová. Radosť na stra

V úvode druhej tretiny mali Banskobystričanky možnosť hrať takmer 2-minútovú presilovku 5:3. Šancu na vyrovnanie nevyužili, naopak, po druhom góle Mikeskovej sa opäť tešili hosťujúce hráčky. Tie svoju streleckú a hernú prevahu potvrdili piatym gólom z hokejky Vulganovej.

Aj posledná tretina bola v réžii topoľčianskeho tímu. Na 1:6 zvyšovala opäť Mikesková, ktorá sa opäť presadila aj v 55. minúte. Domáce hráčky sa strelecky trápili, jednu z mála šancí premenila po samostatnom úniku z vlastného obranného pásma Beata Tomaškinová. Asistencie pri jej góle si pripísali Zuzana Sabolčinová a Barbora Fedorová. Skóre zápasu uzavrela v 59. minúte hosťujúca Vulganová a spolu so svojím tímom sa mohla tešiť zo zaslúženého víťazstva.