V 11. kole celoslovenskej časti 1. ligy žien sa na ľade Banskej Bystrice predstavili hokejistky Zvolena. V predchádzajúcom vzájomnom zápase vybojovali Zvolenčanky v domácom prostredí tesné víťazstvo 1:0, Bystričanky im teda mali čo oplácať.

ŽHK Iskra Banská Bystrica – ŽHKm Zvolen 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Strely: 27:38 (9.15, 9:12, 9:11), Vylúčené: 4:2 na 2 min, Presilovky: 0:2, Oslabenia: 0:1.

Zostava Banskej Bystrice: Úradníková – Karvašová, Chmelíková – Lamperová, Tomaškinová – Finďová, Kaliská, Giertlová – Čutková, Kosová, Borovjaková – Fedorová, Vajdová.

Začiatok zápasu bol v réžii domácich hráčok, ktoré zvolenskú brankárku zasypali niekoľkými strelami. Veľké príležitosti na strelenie gólu mali Nikola Kaliská a Stanislava Čutková, otvárací gól zápasu však nepriniesli. Na druhej strane boli Zvolenčanky gólovo efektívnejšie. Počas presilovky v 15. minúte sa ujali vedenia a počas ďalšej presilovej hry v úvodných sekundách druhej tretiny pridali svoj druhý gól. Zaskočené Bystričanky poľavili v korčuľovaní, pred ich brankárkou nastal zmätok, ktorý dravé súperky využili na strelenie tretieho gólu. Oddychový čas, ktorý si domáca trénerka vypýtala netradične veľmi skoro, pomohol Bystričankám zvýšiť útočnú aktivitu. Hoci na tabuli svietilo skóre 0:3, dianie na ľade nebolo vôbec také jednoznačné.

Domáce hokejistky mali mnoho šancí na zníženie skóre, ale ani najvyloženejšie strelecké príležitosti Veroniky Borovjakovej, Michaely Giertlovej a Nikoly Kaliskej sa gólom v zvolenskej sieti neskončili. Rovnaký scenár sa opakoval aj v tretej tretine. Séria nepremenených šancí na strane Banskej Bystrice bola prerušená štvrtým zvolenským gólom v 50. minúte. V 56. minúte zvyšovala na konečných 0:5 svojím tretím gólom v zápase hosťujúca Časnochová. Napriek vysokému rozdielu skóre bol však zápas veľmi vyrovnaný. Banskobystričanky sa o víťazstvo pripravili slabým dôrazom pred bránou súpera ako i pred vlastnou brankárkou. Na druhej strane strelecká efektivita a dravosť hráčok Zvolena priniesla hosťujúcim hráčkam vysoké víťazstvo a 3 body do tabuľky.