Do sídliskového DIVADLA POD BALKÓNOM prichádza drak! Presnejšie, dráčik. Volá sa Hapčí a jeho príbeh si deti premiérovo po prvý raz vypočujú a vypozerajú v piatok 19. júna.

„Je to pravda! Je to tak! Je to tu! Dlho sme čakali, aby sme mohli oznámiť fantastickú správu, že v našej šiestej divadelnej sezóne sa u nás uskutoční druhá premiéra. A tou je autorská inscenácia rozprávky Divadla Harry Teater o malom dráčikovi menom Hapčí,“ hovorí Ján Haruštiak, principál Divadla Harry Teater.

Premiéra rozprávky Dráčik Hapčí sa uskutoční v piatok 19. júna o 17:00 h a Hapčí poteší deti potom aj v sobotu 20. júna o 17:00 h v nedeľu 21. júna o 10:30 h. Rozprávka je určená deťom od troch rokov, ale do divadla pokojne môžu prísť aj menšie či väčšie deti a, pravdaže, aj dospelí.

„Ráčte vstúpiť do našej kuchyne, kde sme pre vás uvarili inscenáciu  o malom dráčikovi, lepšie povedané o legende, ktorú by ste aj v múdrych knihách hľadali márne. Je o priateľstve, ktoré vzniklo na jednej krásnej lúke medzi princeznou Nezábudkou a  dráčikom  Hapčí a o tom, ako dráčik Hapčí pomohol zachrániť princeznú a kráľovstvo pred princom Vilibaldom. Ako k svojmu menu dráčik prišiel, čo všetko zažil a hlavne, ako sa narodil, uvidíte na vlastné oči u nás v kuchyni. Teda,  pardón, u nás v divadle,“ pozýva do divadla Ján Haruštiak, ktorý si v rozprávke aj zahrá. Zároveň je jej dramaturgom a režisérom a napísal aj texty pesničiek, ktoré v nej odznejú.

Rozprávku Dráčik Hapčí napísala Mária Olejníková. A tiež v nej účinkuje. Pod scénu, bábky a rekvizity sa podpísala Kristína Hroznová, kostýmy ušila Júlia Haruštiaková, autorom hudby je Belo Felix.  Hrajú: Juraj Haviar / Ján Haruštiak, Silvia Zaprihač Pavličková / Mária Olejníková.

Rezervácia vstupeniek na 0908 037 762 (SMS).

Inscenáciu rozprávky Dráčik Hapčí uvádza v DIVADLE POD BALKÓNOM Divadlo Harry Teater. Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.