Jedno z najväčších podujatí zdravého životného štýlu, ktorý už má svoju tradíciu, dozrel do dospelosti. Už v máji prichádza celkovo jeho 18-ty ročník, z toho 5. raz do Banskej Bystrice. Otvorí sa pre vás…

Veľká oslava zdravia, krásy, prepojenie tela i duše, osobnostného a duchovného rozvoja. Príjemná atmosféra, podobne naladení ľudia a miesto, kde dostanete tipy, ako svoj život prežiť šťastnejšie, radostnejšie, spokojnejšie. Aj o tom je HARMÓNIA festival zdravého životného štýlu, podujatie pre všetkých priaznivcov zdravej stravy a pozitívnych inšpirácií.

Počas dvoch dní sa môžu návštevníci tešiť na výstavu s viac ako 60 vystavovateľmi, bohatý prednáškový program so známymi odborníkmi a  výnimočnými témami, workshopy a ďalší sprievodný program. Tohtoročnou novinkou je aj prednáškový blok pre maminy a témy, ktoré súvisia s plodnosťou, deťmi a rodinou. Pribudne sekcia športu, kreatívna a koučingová zóna. Podujatie sa aj v tomto roku, už tradične koná v bystrickom Hoteli Lux*** a to 11. – 12. mája 2018. Akcia je určená všetkým, ktorí chcú na sebe pracovať, žiť plnohodnotne, v láske, spokojnosti, prosperite a zdraví.

Návštevníci festivalu môžu zažiť  viac ako 25 prednášok a workshopov. Na tému Zdravá výživa pre každého  bude prednášať vzácna hosťka z Českej republiky PharmDr. Margit Slimáková, uznávaná špecialistka na zdravú výživu a prevenciu.  S vysoko aktuálnou témou Manažment stresu sa predstaví ďalší zahraničný lektor Yehuda Tagar. Tvárovú gymnastiku predostrie každej žene, ktorej nie je ľahostajný vzhľad Iveta Štecová, prvá certifikovaná lektorka gymnastiky tváre na Slovensku. O tom, ako byť dobrou matkou a otcom, príde porozprávať Mgr. art Zuzana Hozhoni, ktorá dlhodobo pracuje s energiami a súčasne je aj expertkou na prepis Limbického zápisu. S úsmevom sa žije ľahšie je názov prednášky obľúbeného slovenského spisovateľa Jozef Banáša, ktorý aj v tomto roku vystúpi na festivale. Prednášky a celý program bezpochyby uspokoja aj tých najnáročnejších tohtoročných návštevníkov.

Ponuka vystavovateľov je rovnako bohatá ako prednáškový program.  Na výstave nájdete napríklad prírodnú kozmetiku, zdravé sladkosti, kvalitné bio oleje. Chýbať nebudú ani zelené potraviny, výživové doplnky na trávenie, chudnutie, detoxikáciu, biolampy a mnoho iných tovarov a služieb pre zdravší život.

Pod jednou strechou, na jednom poschodí v dvoch prednáškových miestnostiach tak nájdete bohatý zdroj inšpirácie, ale aj zaujímavý sprievodný program, ktorý obsahuje rôzne merania a diagnostiky zdravia, fotenie a diagnostiku aury, ukážky líčenia, ale i  veštenie, numerológiu a tarot. Môžete tiež meditovať, ale aj zacvičiť si jogu. Taktiež získate praktické tipy ako si pripraviť zdravú stravu či sladkosti. Športový klub BCF Dukla Banská Bystrica zas podchytí športové talenty vašich detí.

HARMÓNIA festival je tak jednoznačne spätý so zdravím, prevenciou ochorení, krásou, zdravým životným štýlom, športom, ale aj osobnostným a duchovným rozvojom. Je otvorený deťom, aktívnym ženám i uvedomelým mužom.

Vstup na samotnú výstavu stojí 2 eurá. Odporúčame však zakúpiť si jednodňovú prednáškovú permanentku od 15 eur, alebo dvojdňovú od 19 eur na stránke harmoniafestival.sk, kde nájdete aj bližšie informácie o programe.  Výstava je pre deti do 12 rokov zdarma.

V novom, vylepšenom šate a s množstvom noviniek roku 2018 sa na všetkých teší autorka a organizátorka HARMÓNIA Festivalov zdravého životného štýlu, rovnako aj autorka myšlienky HARMÓNIA Centra OZ Mgr. Katarína Lehotská Mikuláková, ktorá už teraz pripravuje žilinskú HARMÓNIU (19. – 20. október 2018) a 4. ročník Konferencie pre ženy INSPIRE (24.11.2018).

Srdečne Vás pozývame!