Vo finále západnej konferencie NHL podľahlo Chicago tímu z Los Angeles 4:3 na zápasy. Los Angeles sa tak vo finále stretne s víťazom východnej konferencie New York Rangers. Tí vo finále tamojšej konferencie vyradili Montreal Petra Budaja.

Michal Handzus a Stanley Cup, Banská Bystrica, 8.8.2013
Vyhrať vzácnu trofej dvakrát po sebe by bolo zázrakom. Napriek tomu bol Handzuš blízko.

Blackhawks síce v sezóne nebolo tak suverénne ako vlani, no napriek tomu dokázalo v play-off vyradiť postupne Saint Louis i Minnesotu. Los Angeles Mariána Gáboríka však bolo nad ich sily. Práve Gáborík strelil v závere nedeľňajšieho zápasu dôležitý gól v závere, vďaka ktorému sa posledný duel série posunul do predĺženia. Handzuš v zápase odohral len necelých deväť minút a pripísal si jeden mínusový bod. Nedarilo sa ani jeho slovenskému spoluhráčovi Mariánovi Hossovi. Ten strávil na ľade viac než dvojnásobný čas, no bol pri dvoch inkasovaných góloch svojho tímu. V poslednom zápase podľahlo Chicago doma Los Angeles 4:5.

Michal Handzuš neprežíval ideálnu sezónu, keď sa prepadol v Chicagu až do poslednej formácie a na ľade dostával málo priestoru. Skúsenosť a rozvaha 37-ročného centra sa však, podobne ako v minulej sezóne, začali prejavovať vo vyraďovacích bojoch. Bol to práve gól banskobystrického rodáka, ktorý v predĺžení piateho zápasu série rozhodol o jej pokračovaní. V aktuálnej sezóne odohral v základnej časti 59 zápasov, počas ktorých zaznamenal štyri góly a dvanásť asistencií. V play off naskočil do devätnástich zápasov, a v tých dal dva góly a na jeden ďalší prihrával.