Banskobystrický futbalový klub RSC Hamsik Academy otvorí svoje brány pre verejnosť. Najmä pre deti, ktoré si môžu zasúťažiť a odfotiť sa s Marekom Hamšíkom.

Deň otvorených dverí sa bude konať v pondelok 27. mája od 17.30 h v areáli v Rudlovej na Marka Čulena 20. Pripravené budú stanovištia so súťažami a hrami, na záver sa môžu návštevníci odfotiť s Marekom Hamšíkom. Počas dňa otvorených dverí bude prebiehať nábor detí, chlapcov aj dievčat, do kategórií prípraviek.

Viac povedal prezident klubu Richard Hamšík: „Naša akadémia je veľká futbalová rodina. Marek má vo svojej akadémii okolo 450 detí rôznych vekových kategórií a tento rok sme sa rozhodli pozvať všetkých predškolákov a mladých nádejných futbalistov, aby sa prišli pozrieť a vyskúšali si zatrénovať v akadémii v Rudlovej, ktorú postupne zveľaďujeme. Môžu sa prísť pozrieť, ako to vyzerá. Radi uvítame všetky detičky, je pre ne pripravený sprievodný program a pár disciplín zručností, aby si vyskúšali, aké je to byť veľkým futbalistom. Samozrejme, za účasti našich kvalitných trénerov aj Mareka samotného, ktorý je pripravený s nimi niektoré disciplíny absolvovať. Potom bude k dispozícii, aby sa s nimi odfotil. A bude pripravený rozdať aj nejaké podpisy.“