Šestnásty ročník majstrovstiev Slovenska v halovom veslovaní sa uskutoční už túto nedeľu, 18. decembra v priestoroch gymnázia Andreja Sládkoviča.

majstrovstvaMajstrovstvá v halovom veslovaní odštartujú o 10.30 hod. Ešte pred samotným štartom však prebehne prezentácia pretekárov, ktorá je naplánovaná v čase medzi 9.00 až 10.00 hod. Pretekári si budú môcť svoje sily zmerať celkovo v dvadsiatich šiestich kategóriách. Kategórie s menším počtom pretekárov budú spojené do spoločných jázd.

Víťazom sa stane pretekár alebo družstvo s najlepším časom. Ďalšie poradie bude určené podľa dosiahnutých časov. Prví traja pretekári dostanú medailu a diplom. Víťazný tím v kategórii štafiet hasičov získa Putovný pohár prezidenta Hasičského a záchranného zboru.

Pre tých, ktorí sa nebudú môcť podujatia zúčastniť osobne, môžu majstrovstvá halového veslovania sledovať aj online, a to prostredníctvom televízie Eso, ktorá ponúka priame prenosy aj z rôznych ďalších podujatí. Organizátorom tohto športového podujatia je Slovenská asociácia halového veslovania.