Hudobná formácia Chiki liki tu-a včera odohrala v Banskej Bystrici svoj v poradí 996.koncert.

Resize of _DSC0456Skupina Chiki liki tu-a tento rok oslavuje už osemnásť rokov svojho pôsobenia na slovenskej hudobnej scéne. Kapela vznikla ešte za stredoškolských čias samotných hudobníkov a napriek tomu, že funguje dodnes, jej zloženie prešlo viacerými zmenami. Kapelu opustili traja členovia a dodnes funguje v zložení Tomáš Višňovský, Ľuboslav Petruška a Martin Višňovský.

Do Klubu 77 zavítali v rámci svojho práve prebiehajúceho turné, ktoré sa nesie pod hlavičkou „1000 koncertov, 15 krajín, 230 miest, 380 000 kilometrov“. Nevynechali žiaden zo svojich najväčších hitov. Odzneli skladby ako Kristína, Láska moja de si, Monte Carlo, Ďakujem, Letáky, a pod. Ich včerajšími predskokanmi boli Got Blue Balls, ktorý tento rok oslavujú piate výročie svojho vzniku. Táto mladá rocková kapela, pôvodom zo Sliača funguje v zložení Michal Minár, Stanka Apfelová, Dzurko Orawetz, Richard Mikuš, a Boris Štefánik.

Chiki liki tu-a koncertujú po celom Slovensku a sčasti aj Maďarsku a Česku už od začiatku tohto roka. Turné prebieha v plnom prúde čoho, dôkazom sú niekedy aj dva koncerty denne. Tisíci koncert odohrajú 27.marca 2013 vo svojom rodnom meste Prešov, v historickej sále PKO – Čierny orol. Ten bratislavský a tisíci koncert budú jedinečné práve v tom, že kapela ich odohrá vo svojej pôvodnej zostave. Predstavia sa všetci šiesti členovia v tých formáciách, v akých spolu hrávali v jednotlivých obdobiach skupiny.