Predposledné šieste podujatie Svetovej série Renault (WSR) 2011 zavedie účastníkov na Azúrové pobrežie. Francúzsky okruh Paul Ricard hostí tento víkend nádeje svetového motoršportu, medzi ktorými nechýba mladý slovenský pilot Richard Gonda, účastník Eurocup Formula Renault 2.0.

Iba 17-ročný talent z Banskej Bystrice, ktorý v tohtoročnej sezóne reprezentuje českú stajňu Křenek Motorsport, prežije vo Francúzsku ostrú premiéru. „Bohužiaľ som sa v marci nemohol na tomto okruhu zúčastniť oficiálnych povinných testov, takže ho budem spoznávať až počas dvoch piatkových tréningov,“ konštatoval Richard pred odchodom na Azúrové pobrežie. „Myslím, že je to najtechnickejšia trať z tých, na ktorých sa v tohtoročnej sezóne preteká. Okruh som si prešiel aspoň na simulátore a som zvedavý, ako sa mi bude dariť v reále za volantom formule. Každopádne sa na Paul Ricard veľmi teším – je to predposledné podujatie sezóny, po ňom nasleduje už len pretek v španielskej Catalunyi. Aj preto chcem vo Francúzsku zajazdiť čo najlepší výsledok,“ želá si Richard Gonda.

On aj jeho súperi sa môžu tešiť na tradične výbornú atmosféru – preteky WSR, z ktorých sa regrutovalo niekoľko súčasných hviezd Formule 1, sú po celej Európe dobre navštevované. Napríklad podujatie na maďarskom Hungaroringu videlo na vlastné oči 130 tisíc divákov. Okrem dramatických bojov v sériách Eurocup Formula Renalt 3.5, Eurocup Formula Renault 2.0 a Eurocup Megane Trophy má na tom veľkú zásluhu bohatý sprievodný program – exhibícia stajne F1 Lotus Renault, simulátory F1 a Formule Renault, šou bývalej hviezdy rallye Jeana Ragnottiho a pod. Organizátori v Paul Ricard navyše pripravili šou leteckých akrobatov a ďalšie tradičné atrakcie pre celé rodiny.

Šieste podujatie WSR 2011 odštartuje v piatok dvoma tréningmi. V sobotu aj v nedeľu sú na programe kvalifikačné jazdy a samotné preteky. Sériu televíznych priamych prenosov a záznamov pripravujú ako obvykle stanice Eurosport a Sport 5.