Na tlačovej konferencii, ktorá sa niesla v znamení hesla „Banská Bystrica, moja srdcová záležitosť“, odprezentoval Peter Gogola svoju koncepciu rozvoja mesta. V oblasti transparentnosti sa chce inšpirovať mestom Martin a z Banskej Bystrice by rád urobil centrum cestovného ruchu, kultúry a športu.

zdroj foto: Facebook

Ako tretí z kandidátov na kreslo primátora mesta Banská Bystrica predstavil svoju víziu nezávislý Peter Gogola. Jeho plány počítajú s premenou mesta pod Urpínom na významné centrum cestovného ruchu, kultúry a športu. K tomu by mala viesť cesta konsolidácie mestských financií, jednoznačných pravidiel a prístupu k zákazkám mesta pre všetky podnikateľské subjekty, či zrušenie protekcionizmu a korupcie.

Peter Gogola získal podporu KDH a Most-Híd.  „KDH hľadalo spôsoby a cesty k spojeniu síl pravicového spektra. V osobe Petra Gogolu vidíme silného občianskeho kandidáta, schopného zaujať veľké množstvo voličov a presadiť razantné riešenia,“ povedal predseda mestského klubu KDH Roman Kovalčík. Kandidáta na primátora Gogolu podporí aj Most-Híd. „Nie je zaťažený žiadnymi väzbami, či už kamarátskymi, alebo politickými. Do politiky môže priniesť nový vietor,“ vysvetlil okresný predseda Mostu Peter Vozár.

Osobou, ktorá bude financovať volebnú kampaň Petra Gogolu bude Miroslav Rybár, ktorý sedel na tlačovej konferencii po Gogolovej pravici. „Peter stelesňuje vlastnosti, ktoré od kandidáta očakávam. Mám podnikateľské a manažérske skúsenosti, chcem ich využiť v prospech mesta. Pomôžem riadiť mesto zvnútra, aby sa nestalo, že ho budú riadiť podnikatelia zvonka,“ skonštatoval Rybár. Jeho víziou je mesto ako sprostredkovateľ medzi ľuďmi, ktorí majú peniaze a tými, čo majú nápady.

„Banská Bystrica je mesto, ktoré má ťažiť z krásneho okolia, histórie, kultúrnych pamiatok. Je tu silno zastúpené školstvo a vzdelaní ľudia. Najskôr sa ale musíme vyrovnať s dlhmi. Mojom zbraňou bude silné odhodlanie a buldočí stisk. Bystrica sa môže zmeniť, ale nezávisí to len od toho, kto sa stane primátorom. Dôležité je, či dokáže vytvoriť kvalitný tím – lebo mesto, to sme my všetci,“ skonštatoval Gogola.

Tím okolo nezávislého kandidáta sa naďalej bude usilovať o spojenie pravicových síl. Aj keď doterajšie rokovania s Baníkom dopadli bezvýsledne, rozhovory budú pokračovať. „Dospeli sme do štádia, kde nemá kto ustúpiť. Keby sme sa dohodli, bolo by to úplne najlepšie riešenie,“ poznamenal bývalý člen skupinky, ktorá poukázala na tunelovanie Štátnych lesov.

V otázke transparentnosti sa chce Gogola inšpirovať mestom Martin. „Už som sa stretol s primátorom Andrejom Hrnčiarom, reprezentuje filozofiu, ktorú chcem nasledovať aj ja. V Bystrici nefungoval systém, umožňujúci všetkým podnikateľom uchádzať sa o zákazky mesta. To sa musí zmeniť.“

„Dôležité bude aj zloženie nového zastupiteľstva. Boli sme svedkami toho, že početné zastúpenie koalície Smer – SNS efektívne blokovalo návrhy prichádzajúce z ostatných strán. Ak by sa to opakovalo, vznikla by zákopová vojna medzi primátorom a zastupiteľstvom. To by bolo zlé,“ dodal Peter Gogola na záver.