Vo štvrtok 16. novembra futsalisti MIBY cestovali do Bratislavy, kde odohrali stretnutie s doposiaľ suverénnom súťaže. Bratislavský Slovan vyhral všetky svoje zápasy a svoju dominanciu potvrdil aj proti Banskej Bystrici.

Od úvodu zápasu bolo jasné, kto bude diktovať tempo hry a priebeh stretnutia. Už v 2. minúte sa po Kozárovej prihrávke presadil Rick – 1:0. V priebehu 4. a 5. minúty strelili domáci tri góly a rázom viedli 4:0. V 10. minúte sa Banskej Bystrici podarilo po individuálne akcii Dobrotu streliť gól na 1:4 z pohľadu hostí. V 16. minúte Haľko druhým gólom v zápase strelil piaty gól Slovana. V 19. minúte rozohral hosťujúci brankár Krejčí na Jakubu, ktorý sa ocitol za obranou Slovana a poľahky znížil na 2:5. V poslednej minúte prvého polčasu strelili belasí až tri góly a preto išli do kabín za stavu 8:2. V prvom polčase držal svoje mužstvo hosťujúci brankár Krejčí, ktorý chytil niekoľko čistých gólových príležitostí domácich.

Do druhej časti poslali oba tímy svojich druhých brankárov. Už v druhej minúte druhého dejstva domáci zásluhou Kozára strelili deviaty gól. V 27. minúte sa presadil Haľko a zavŕšil hetrik. V 30. až 34. minúte Slovanisti vsietili tri góly – 13:2. V priebehu 37. a 38. minúty domáci zaťažili konto súpera ďalšími dvomi presnými zásahmi. V poslednej minúte využil stratu lopty Tužinský a upravil konečný výsledok na 15:3.

1.Slovenská liga vo futsale – 8. kolo – Bratislava

ŠK Slovan Bratislava futsal vs. MIBA Banská Bystrica 15:3 (8:2)

Góly: Haľko 5, Záruba 4, Kozár 2, Rick, Belaník – Tužinský, Jakuba, Dobrota. ŽK: Záruba (Slovan). Zápas sledovalo 100 divákov.

Povedali po zápase:

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na palubovke u suverénneho lídra tejto sezóny sme sa snažili obstáť v zápase so cťou. Počas celého stretnutia sa u nás striedali svetlejšie momenty s lepšou koncentráciou s momentami, kedy sme ťažko hľadali motiváciu. Na celkovom výsledku je jediným drobným pozitívom len fakt, že sme ako jediný dokázali streliť Slovanu tri góly.“

Martin Rejžek (tréner ŠK Slovan Bratislava futsal): „Zápas s Banskou Bystricou sme začali  veľmi dobre, v 5. minúte sme viedli 4:0 a potom sme si vybrali slabšiu desaťminútovku, kde už sme mysleli, že to pôjde samé, že netreba brániť a behať. Našťastie sme postupne začali hrať zodpovednejšie smerom dozadu a dokráčali k pohodlnému víťazstvu.“