Mužstvo MIBA Ridop Banská Bystrica sa v piatok 5. novembra predstavilo v rámci 8. kola najvyššej slovenskej súťaže na palubovke Prievidze. Banskobystrickí futsalisti zlomili odpor húževnatého súpera v druhom polčase a napokon si pripísali vysoké víťazstvo.

Hráči MIBA Ridop otvorili skóre stretnutia v 7. minúte, kedy pálil z ľavej strany Kyjovský, brankár domácich Mútňan loptu vyrazil a z dorážky sa presadil Marek Belaník. Odpoveď Prievidze prišla v 10. minúte, kedy prihrávku z pravej strany odvrátil Konder len na Martina Antola, ktorý prekonal brankára hostí Pecha a vyrovnal na 1:1. O niekoľko sekúnd neskôr už domáci vyhrávali, keď Daniel Dojčinovič pokusom zo strednej vzdialenosti prestrelil Pecha. Dôležitý moment pre tím MIBA Ridop prišiel v závere prvého polčasu, keď po Kyjovského priamom kope brániaci hráč domácich odvrátil loptu len na Michala Kondera, ktorý pohotovo vystrelil presne k ľavej tyči, čím vyrovnal na 2:2.

Prvý gól po zmene strán padol v 25. minúte, kedy Rafanides prihral z pravej strany ideálne pred prázdnu bránu Michalovi Čiefovi, ktorý poľahky poslal Banskú Bystricu po druhýkrát v zápase do vedenia – 2:3. Aktéri tohto gólu si vymenili úlohy v 27. minúte, kedy Čief posunul loptu pred bránu Filipovi Rafanidesovi a kapitán tímu MIBA Ridop zvýšil na 2:4. Prievidžania v 29. minúte znížili na 3:4, keď odrazenú loptu od pravej tyče doklepol za bránkovú čiaru Juraj Laco.

Záverečná 10-minútovka už ale patrila banskobystrickým futsalistom. V 36. minúte usmernil loptu do vlastnej brány Antol a strelecky sa presadil aj Patrik Krištofík, vďaka čomu viedlo mužstvo MIBA Ridop už 3:6. Následne sa Prievidza odhodlala k power play, no do prázdnej brány sa postupne trafili Peter Vajda, Patrik Krištofík a aj brankár Pavol Pecho. MIBA Ridop Banská Bystrica tak zvíťazila v Prievidzi presvedčivo 3:9.

Martin Majling, tréner MIBA Ridop Banská Bystrica: „Hneď v úvode stretnutia v Prievidzi sme zistili, že to nebude ľahký zápas. Domáci pod vedením skúseného chorvátskeho trénera hrali aktívne v defenzíve a snažili sa o rýchly futsal v pohybe. Hoci sme sa ujali vedenia, súper bol neustále agresívny a tlačil na nás už pri rozohrávke od našej brány. Po našom miernom zaváhaní dokonca otočil skóre a viedol 2:1. Dôležitý moment prišiel na konci polčasu, keď Konder niekoľko sekúnd pred polčasovou prestávkou vyrovnal.

Do druhého polčasu sme mierne zmenili systém striedania, chalani začali hrať aktívnejšie, agresívnejšie a najmä sa tlačili viac do brány, čo nám v prvom polčase chýbalo. Po pekných akciách sme strelili štyri góly, pokiaľ súper len jeden a tak za stavu 3:6 začali hrať domáci power play. Táto herná činnosť im však vôbec nevychádzala, čo bola voda na náš mlyn, keďže sme skórovali ešte trikrát do prázdnej brány. Za druhý polčas musím chalanov pochváliť, ukázali veľkú vôľu vyhrať a zaslúžene nakoniec zdolali zlepšujúci sa tím domácich, na ktorom bolo vidieť veľký progres pod novým trénerom. Paradoxne, naše najvyššie víťazstvo v sezóne sa rodilo najťažšie zo všetkých a museli sme podať vynikajúci výkon, najmä v druhom polčase, aby sme dokázali domácich zdolať.“

1. SLF – 8. kolo – piatok 5. 11. 2021 – Prievidza

TNF Prievidza – MIBA Ridop Banská Bystrica 3:9 (2:2)

Góly: 10. Antol, 10. Dojčinovič, 29. Laco – 7. Belaník, 20. M. Konder, 25. M. Čief, 27. Rafanides, 35. a 38. Krištofík, 36. P. Vajda, 38. Pecho. ŽK: 20. Mokrý, 28. Šuhajda, 30. Sedlárik. Rozhodovali: Bublávek – D. Kováčik, Filkus. Diváci: 49

Zostava TNF Prievidza: Mútňan – Šuhajda, Xia, Mokrý, Antol, Sobota, M. Petráš (C), Duchoň, Laco, Madarász, Dojčinovič, Radošinský

Zostava MIBA Ridop Banská Bystrica: Pecho (Mičuda) – M. Čief, Rafanides (C), Kyjovský, Hudek, Belaník, Krištofík, M. Konder, P. Vajda, Kaľavský, Tužinský, Glemba

6 0 1 5 11:28 1

Futsalisti MIBA Ridop Banská Bystrica sa najbližšie predstavia na domácej palubovke v ŠH Dukla na Štiavničkách, kde v piatok 12. novembra o 20.00 h privítajú v rámci 9. kola 1. SLF mužstvo Komárna.