Futsalisti Banskej Bystrice sa v piatok 22. októbra od 19.00 h stretli v Lučenci v šlágri 6. kola 1. SLF s domácim bodovo stopercentným lídrom súťaže, ktorý je aj favoritom na titul. Lučenec položil základy úspechu už v úvode zápasu a mužstvu MIBA Ridop sa už náskok súpera nepodarilo zmazať.

Favoritom stretnutia bol domáci Mimel, ktorý vstúpil do zápasu výborne, keď v 3. minúte povybehnutého brankára hostí Mičudu prehodil z pravej strany Portugalčan Hugo Ramada Martins. Lučenec pridal druhý gól v 5. minúte, kedy po rohovom kope z ľavej strany zakončoval Genario a lopta sa odrazila k Brazílčanovi Marciliovi, ktorý poľahky rozvlnil sieť. Tretí gól v Mičudovej sieti videli diváci v 9. minúte, kedy po rýchlom protiútoku prihral Genario pred bránku Brazílčanovi Pettersonovi, a ten trafil odkrytú časť bránky hostí.

Lučenec viedol od 12. minúty už 4:0, keďže sa strelecky presadil aj Róbert Greško, ktorý využil chybu v rozohrávke Bystričanov a z prvej prestrelil Mičudu. V 15. minúte sa presadili aj hráči MIBA Ridop, keď Filip Kaľavský vystihol prihrávku súpera a v brejku prihral pred bránku osamotenému kapitánovi Filipovi Rafanidesovi, ktorý z prvej usmernil loptu popri brankárovi Lučenca do bránky. Mužstvá tak išli do šatní za stavu 4:1.

Prvý gól po zmene strán strelili futsalisti domáceho Mimelu, keď v 31. minúte pri hre hostí s brankárom Mičudom na útočnej polovici zachytil loptu Marton, ktorý prihral pred opustenú bránku Greškovi, a Banskobystričan v drese Lučenca pridal svoj druhý presný zásah v zápase. V 34. minúte znížili hráči Banskej Bystrice opäť na rozdiel troch gólov po dobrej práci Michala Čiefa, ktorý vybojoval na polovici súpera loptu a z ľavej strany ju poslal do bránky od ľavej tyče.

Mužstvo MIBA Ridop dokázalo krátko na to znížiť na 5:3, keď Belaník vyštartoval po zisku lopty z vlastnej polovice smerom k bráne a z osi ihriska vystrelil presne k ľavej tyči. Posledné slovo však mal Lučenec, keďže v poslednej minúte zápasu trafil prázdnu bránku z vlastnej polovice pri power-play hostí Martin Směřička. Futsalisti MIBA Ridop tak neprekvapili účastníka futsalovej Ligy majstrov, ktorý aj po šiestich zápasoch vedie tabuľku najvyššej slovenskej súťaže s plným bodovým ziskom. Bystričania zas v 6. kole po prvýkrát v sezóne prehrali.

Martin Majling, tréner MIBA Ridop Banská Bystrica: „Do Lučenca sme cestovali s cieľom potvrdiť dobrú formu z posledných zápasov. Hoci nám v tíme chýbali opory Kyjovský s Konderom, nechceli sme sa zamerať len na defenzívu, ale skúsiť hrať s Lučencom otvorenú partiu s častým využívaním hry s brankárom Mičudom na polovici súpera. Vedeli sme, že domáci majú silné začiatky zápasov a potvrdilo sa to aj v tomto zápase. Vysoké napádanie Lučenca a dôraz v osobných súbojoch nám robilo zo začiatku zápasu veľké problémy. Paradoxne, tri zo štyroch  gólov v našej sieti v prvom polčase padlo po našich veľkých chybách. Na druhej strane, naša slabá efektivita v zakončení stačila len na jeden gól v prvom polčase. Výsledok prvého polčasu 4:1 bol teda pre nás dosť krutý vzhľadom na dianie na ihrisku.

V druhom polčase sme sa ešte viac tlačili do ofenzívy a prakticky celý druhý polčas sme boli lepším tímom. Domáci sa viac zamerali na defenzívu a hrozili najmä z brejkových situácii. Bohužiaľ, z množstva šancí sme vyťažili v druhom polčase len dva góly, a to je veľmi nízka efektivita, aby sme mohli so skúseným a kvalitným súperom uhrať aspoň remízu. Z pohľadu trénera ma mrzí výsledok zápasu, ale predvedenou hrou a odhodlaním ma naši hráči veľmi potešili. Musím všetkých za prístup k zápasu počas celých 40 minút pochváliť. Verím, že nás o týždeň doma proti Novým Zámkom príde povzbudiť čo najviac fanúšikov a opäť sa vrátime na víťaznú vlnu.“

1. SLF – 6. kolo – piatok 22. 10. 2021 – Lučenec

Mimel Lučenec – MIBA Ridop Banská Bystrica 6:3 (4:1)

Góly: 3. Ramada, 5. Marcilio, 9. Petterson, 12. a 31. R. Greško, 40. Směřička – 15. Rafanides, 34. M. Čief, 35. M. Belaník. ŽK: 16. Ramada, 32. Alves Rodrigues Wossley, 36. Fehérvári – 19. M. Čief, 36. Mičuda. Rozhodovali: Botka – Matula, Antalík. Diváci: 200

Zostava Mimel Lučenec: Alves Rodrigues Woslley (Klema) – Grcić, Serbin, Fehérvári (C), Ramada, Marton, Genario, Petterson, R. Greško, Marcilio, Brunovský, Směřička, Mészáros (tréner – M. Berky)

Zostava MIBA Ridop Banská Bystrica: Mičuda (Pecho) – M. Čief, Rafanides (C), Belaník, P. P. Vajda, P. Tužinský, Hudek, Krištofík, Glemba, Kaľavský (tréner – M. Majling)

6 0 1 5 11:28 1

Futsalisti MIBA Ridop Banská Bystrica sa najbližšie predstavia na domácej palubovke v ŠH Dukla na Štiavničkách, kde v piatok 29. októbra o 20.00 h privítajú v rámci 7. kola 1. SLF mužstvo Nových Zámkov.