Futsalisti MIBA Ridop Banská Bystrica sa v utorok 16. novembra predstavili v rámci 9. kola najvyššej slovenskej futsalovej súťaže na palubovke Komárna, kde po tesnom výsledku ukoristili tri body za šiestu výhru v aktuálnej sezóne.

Skóre stretnutia sa po prvýkrát menilo v 9. minúte, kedy Vajda prihral vľavo Michalovi Čiefovi, ktorý si loptu zasekol smerom k osi palubovky a presne vystrelil k bližšej tyči. Čief krátko na to svojím druhým gólom zdvojnásobil vedenie Bystričanov, keď sa uvoľnil pri rohovom kope a z prvej prekonal brankára domácich Jurčinu. Vzápätí sa strelecky presadili aj domáci, keď Palacka zachytil rozohrávku hostí a svoj individuálny prienik zakončil presnou strelou k pravej tyči Pechovej brány. Hráči MIBA Ridop si prinavrátili dvojgólové vedenie v 18. minúte po protiútoku, v ktorom Hudek našiel Kyjovského, a ten rozvlnil sieť.

Matúš Kyjovský sa po zmene strán zapísal medzi dvojgólových strelcov tohto zápasu, keď v 27. minúte zachytil prihrávku jedného z hráčov Komárna, potiahol loptu na útočnú polovicu a vypálil presne k ľavej tyči Jurčinovej brány. Komárnu sa podarilo znížiť na 2:4 v 31. minúte, kedy sa hostia dostali do protiútoku a následnej situácie dvoch proti brankárovi Pechovi, ktorú zakončil do odkrytej časti brány Szénási. V 37. minúte sa Bystričania dostali opäť do vedenia o tri góly, keď sa presnou strelou do ľavého horného rohu brány prezentoval Marek Belaník.

Komárno však v závere zápas zdramatizovalo. Krátko po góle na 2:5 znížil Hegedüs po protiútoku na rozdiel dvoch gólov a následne premenil penaltu na dvakrát svojím druhým gólom v zápase Matej Palacka. Banskobystrickí futsalisti si už ale v samom závere tesné vedenie postrážili.

Martin Majling, tréner MIBA Ridop Banská Bystrica: „Pred zápasom v Komárne nám na poslednú chvíľu vypadli traja hráči, no kvalita hráčov aj tak jasne hovorila v prospech nás. Od úvodu stretnutia sme boli lepším a aktívnejším tímom. Bohužiaľ, tak, ako sme boli dominantní na lopte, tak sme robili aj množstvo chýb a dávali sme súperovi veľa šancí na brejkové situácie. Prakticky celý zápas sa niesol v pokojnom duchu. Z našej strany chýbala potrebná iskra, dynamika, ktorá akoby ostala v šatni. Nemyslím si, že sme súpera podcenili, ale určite sme nepodali výkon ako v posledných zápasoch, a keď skóre na našej strane nenarastalo, prišla nervozita na naše halovky. Paradoxne, naša snaha sa obracala proti nám, keďže sme chceli silou mocou ukázať našu kvalitu a robili sme taktické chyby, vrhali sme sa bezhlavo do útoku napriek tomu, že výsledok bol pre nás priaznivý. Naše nespočetné individuálne chyby nakoniec viedli len k jednogólovému víťazstvu, no dôležité sú pripísané tri body v tabuľke. Z tohto zápasu sa musíme všetci poučiť a na najbližší zápas v Bratislave proti Pinerole sa pripraviť oveľa zodpovednejšie.“

1. SLF – 9. kolo – utorok 16. 11. 2021 – Komárno

Futsal Team Komárno – MIBA Ridop Banská Bystrica 4:5 (1:3)

Góly: 11. a 38. Palacka, 31. Szénási, 37. Hegedüs – 9. a 10. M. Čief, 18. a 27. Kyjovský, 37. Belaník. ŽK: 37. Cong – 34. Pecho. Rozhodovali: B. Marko – Havrila, R. Nagy. Diváci: 30

Zostava Futsal Team Komárno: L. Jurčina (C) – Hegedüs, R. Simon, Palacka, Cong, M. Szabó, Szénási, Janik, Horák

Zostava MIBA Ridop Banská Bystrica: Pecho (Mičuda) – M. Čief, Rafanides (C), Kyjovský, Belaník, Hudek, P. Vajda, Krištofík, Glemba

7 0 1 6 13:40 1

Futsalisti MIBA Ridop Banská Bystrica sa najbližšie predstavia v piatok 26. novembra od 20.30 h v Bratislave v rámci 11. kola 1. SLF na palubovke tímu Pinerola 1994 Futsal Academy.