Na prvý zápas sezóny 2021/2022 cestovali banskobystrickí futsalisti do Košíc, kam sa futsal vrátil po ôsmich rokoch. Na tribúnach sa zišla slušná divácka kulisa, ktorá dodávala zápasu od začiatku poriadny náboj. Navyše zápas bol špecifický aj tým, že domáce družstvo trénuje skúsený tréner Richard Bačo, ktorý v MIBE trénoval v predminulej sezóne.

Za Košice nastúpili aj dvaja bývalí hráči MIBY – Sebastián Bačo a Marek Kuruc. V úvode stretnutia sa Banskobystričania zamerali na defenzívu. Táto taktika im spočiatku aj vychádzala, keď do vedenia išli po samostatnom nájazde Kondera už v 3. minúte. O dve minúty však hostia urobili školácku chybu pri striedaní, ktorú domáci využili a vyrovnali. Od tohto momentu mala MIBA mierne navrch, no jej šance ostali nevyužité. Na druhej strane išli domáci do vedenia 2:1 po chybe MIBY v rozohrávke.

Krátko na to mohol Konder vyrovnať, no nepremenil pokutový kop, keď jeho strelu výborne prečítal Oberman. Psychicky nabudení Košičania o minútu na to strelili aj tretí gól a mohli pridať štvrtý, no Pecho výborne kryl 10-metrový kop aj následnú dorážku domácich. Dôležitý moment stretnutia prišiel tesne pred koncom polčasu, kedy znížil na 3:2 peknou krížnou strelou Čief.

Druhý polčas začali Banskobystričania aktívne a išli si za vyrovnaním, ktoré prišlo z halovky Kyjovského, keď z uhla po peknej individuálnej akcii prekonal Obermana. Rozlet MIBY skončil v 30. minúte, kedy bol vylúčený brankár Pecho a do bránky musel ísť junior Šimo. Dvojminútové oslabenie MIBA ešte ubránila, no Košičania sa čoraz častejšie snažili tlačiť pred bránku hostí a štyri minúty pred koncom išli do vedenia 4:3.

Okamžite sa začala power-play hostí, počas ktorej sa gólovo presadil Belaník. Krátko nato MIBA opäť inkasovala, keď Košičania potrestali nekoncentrovanosť hráčov pri rohovom kope. Minútu pred koncom sa MIBE podarilo opäť vyrovnať pri power-play, keď si domáci zrazili tvrdú strelu Belaníka do ich siete. V záverečnej minúte mala MIBA ešte dve dobré príležitosti na otočenie výsledku, no ten ostal nerozhodný – 5:5.

1. SLF – 1. kolo – 10.09.2021 – Košice

Podpor pohyb Košice – MIBA Ridop Banská Bystrica 5:5 (3:2)

Góly MIBA Ridop: 3. Konder, 20. Čief, 24. Kyjovský, 38. Belaník, 39. Sasák (VG)

Zostava MIBA Ridop Banská Bystrica: Pecho (30. Šimo) – Čief, Rafanides, Konder, Kyjovský, Belaník, Vajda, Tužinský, Glemba

Martin Majling, tréner MIBA Ridop Banská Bystrica: „Špecifickejší prvý zápas novej sezóny sme si ani nemohli predstaviť, keď sme išli na horúcu palubovku Košíc, ktoré vedie náš bývalý tréner Riči Bačo. Vedeli sme teda, že súper bude hrať behavý futsal. Chceli sme sa zamerať viac na defenzívu. V zápase sa však ešte ukázala mierna nesúhra domácich, a tak sme sa čoraz viac snažili tlačiť na súpera už pri jeho rozohrávke, čo sa nám aj darilo. Na prvý zápas sezóny sme podali slušný výkon a dovolím si tvrdiť, že kvalitatívne sme boli minimálne vyrovnaným súperom domácich. Bohužiaľ, urobili sme množstvo chýb a vzhľadom na gólový vývoj môžeme byť s bodom spokojní, aj keď pri troške šťastia sme mohli aj vyhrať. Všetci sa už tešíme na piatkový domáci zápas, v ktorom si konečne chalani zahrajú na Štiavničkách pred našimi fanúšikmi po jeden a pol ročnej prestávke zapríčinenej pandémiou kovidu.“

Priebežná tabuľka 1. SLF po 1. kole

1
Mimel Lučenec
1 1 0 0 12:1 3
2
Pinerola 1994 Futsal Academy
1 1 0 0 3:2 3
3
MIBA Banská Bystrica
1 0 1 0 5:5 1
4
Podpor Pohyb Košice
1 0 1 0 5:5 1
5
Futsal Team Levice
1 0 1 0 2:2 1
6
Futsal Team Komárno
1 0 1 0 2:2 1
7
MŠK MAYERSON Nové Zámky
0 0 0 0 0:0 0
8
4FSC, o.z.
0 0 0 0 0:0 0
9
ŠK Makroteam Žilina
1 0 0 1 2:3 0
10
TNF Prievidza
1 0 0 1 1:12 0

MIBA Ridop Banská Bystrica odohrá prvý domáci zápas sezóny v hale na Štiavničkách, kde sa v piatok 17. septembra od 20.00 h stretne s Pinerolou Bratislava.