Podmienkou spečatenia štartu futbalistov MFK Dukla Banská Bystrica v novej sezóne Fortuna ligy je ešte potvrdenie licencie pre najvyššiu súťaž zo strany Únie ligových klubov. Jej zástupcovia tento týždeň navštívili Banskú Bystricu.

S infraštruktúrou by Dukla problémy mať nemala, Národný atletický štadión VŠC Dukla Banská Bystrica, ktorý pre svoje zápasy futbalisti MFK využívajú, bol rekonštruovaný so zreteľom na splnenie podmienok pre odohranie zápasov najvyššej domácej súťaže i niektorých medzinárodných súťaží do určitej úrovne.

Banskobystrický klub sa následne stane riadnym členom Únie ligových klubov (ÚLK). Okrem infraštruktúrnych podmienok však musí splniť aj organizačné.

„Na Štiavničky zavítali výkonný riaditeľ Únie Michal Mertinyák a marketingový manažér Milan Ondruš. Po obzretí a kontrole štadióna vyslovili spokojnosť s infraštruktúrou a zázemím, kde by malo mužstvo Banskej Bystrice hrať stretnutia najvyššej súťaže,“ informuje klubový web.

Najdôležitejšou úlohou, ktorá pred futbalovou Duklou stojí, je teraz organizačná transformácie právnej formy z občianskeho združenia na akciovú spoločnosť. Na tom už aktuálne vedenie klubu pracuje.

Oproti zápasom v druhej lige potrebuje klub pre zápasy najvyššej súťaže ešte napríklad navýšiť počet usporiadateľov a bezpečnostných zložiek, najmä pri dueloch rizikovej kategórie.

Zápasy Dukly ovplyvní EYOF

Uprostred leta, kedy štartuje aj Fortuna liga, sa v Banskej Bystrici počíta s organizáciou Európskeho letného olympijského festivalu mládeže, ktorého centrom budú práve Štiavničky. Prvý zápas novej sezóny má Dukla odohrať vonku, druhý zápas sa bude práve pre spomínané podujatie zrejme prekladať na iný termín. Prvý domáci zápas má preto MFK na Štiavničkách odohrať pravdepodobne až v prvý augustový víkend. Vyžrebovanie súťaže má počítať aj s tým, aby sa neprekrývali domáce zápasy Dukly a Podbrezovej.

V súvislosti s postupom do najvyššej súťaže plánuje banskobystrický klub rozšírenie marketingových aktivít. Avizuje napríklad spustenie fanshopu a e-shopu s klubovými suvenírmi.