Futbalisti banskobystrickej Dukly odštartovali jarnú časť II. ligy sezóny 2018/2019 s týždňovým oneskorením pre problémy s trávnikom po hokejovom Winter Classic. Sily si v 19. kole zmerali so žilinským béčkom a diváci pod Dubňom videli gólové hody.

Gólové skóre zápasu sa otváralo už v 10. minúte. Hráči Žiliny sa dostali pred bránu Dukly, a po odrazenej lopte sa podarilo Adamovi Kopasovi krásnou strelou spoza pokutového územia poslať domácich do vedenia. Banskobystričania následne ožili, no útočné akcie sa Dukle nedarilo dotiahnuť do finálnej fázy. V 20. minúte videl po faule v strede poľa prvú žltú kartu domáci Anang. O pár minút na to dostala Dukla možnosť zahrávať priamy kop, ale Jozef Dolný prestrelil bránu. V 30. minúte prišlo vylúčenie na strane domácich, keď sa po druhej žltej karte musel z ihriska porúčať Anang.

Nasledujúce minúty patrili banskobystrickým hráčom. Aktívny Polievka predviedol niekoľko individuálnych únikov z ľavej strany, ktoré však gól nepriniesli. Vyrovnanie prišlo v 36. minúte, keď sa krásnou a nechytateľnou hlavičkou presadil Blažej Vaščák. Vyrovnaný stav však trval len pár minút. Domáci Gerebenits unikol po pravej strane až do vnútra nášho pokutového územia, kde naservíroval loptu pred prázdnu bránu Ďurišovi, a ten sa v tutovke nemýlil. Vyrovnať sa ešte do prestávky snažil Polievka, ale ani jeho ďalší únik sa mu nepodarilo dotiahnuť do gólového konca.

Futbalisti Dukly nastúpili do druhého polčasu s jasným cieľom zápas proti oslabenému súperovi otočiť. V 47. minúte kopali v hostia roh, po ktorom hlavičkoval Prikryl, no brankár Petráš zázračne zlikvidoval jeho pokus na bránkovej čiare. Nasledovali ešte nebezpečné strelecké pokusy Dolného, a tlak Dukly vyvrcholil v 56. minúte, keď sa po prihrávke z ľavej strany na dvakrát presadil v predbránkovom priestore Snitka, a vyrovnal na 2:2.

Hráči spod Urpína pokračovali aktívne, ale strely Vaščáka a Polievku mierili len do rukavíc brankára Petráša. V 86. minúte Snitka uvoľnil Galića, ktorého centrovaná lopta našla dobre postaveného Vaščáka a Dukla sa ujala vedenia 2:3. Cenné vedenie sa nakoniec Dukle ubrániť nepodarilo. Žilinčan Kopas vsietil v 89. minúte po rohovom kope hlavou svoj druhý gól v zápase, a stanovil tak výsledku zápasu konečnú podobu 3:3.

Povedali po zápase

Stanislav Varga, tréner Dukly: „Pred zápasom by sme asi bod brali, dali sme tri góly, tri sme dostali prakticky po štandardkách. Určite sme mali naše vedenie ukopať aj hocijakým iným spôsobom. Získali sme bod z vonku a nemyslím si, že veľa mužstiev tu bude bodovať. My sa musíme pripraviť na ďalší zápas. Zápas sa divákom musel páčiť, asi takto by sa mal hrať futbal, ale  sme trochu smutnejší, keďže sme mali o jedného hráča v poli viac, no proti Žiline to nie je až taká výhoda. Pozitívum je, že sme dali tri góly, dvakrát sme prehrávali a dokázali sme to zvrátiť. Treba uznať aj kvalitu súpera, jeho hráčov, ktorí dokázali vyťažiť maximum zo štandardiek.“

Blažej Vaščák, strelec dvoch gólov: „Stratili sme dva body. Oba moje góly boli z kategórie ľahších, ale dúfam, že nám v konečnom hodnotení pomôžu.“

Sumár zápasu

MŠK Žilina — MFK Dukla Banská Bystrica 3:3 (2:1)

Góly: 11. a 89. Kopas, 39. Ďuriš — 36. a 86. Vaščák, 56. Snitka. ČK: 30. Anang (po 2 ŽK). Zápas sledovalo 244 divákov.