V sobotu 23. októbra sa od 12.30 h odohral šláger 14. kola II. ligy a súboj o čelo tabuľky medzi domácim Humenným a hosťujúcou banskobystrickou Duklou. Zverenci trénera Stanislava Vargu síce vyhrávali po góle kapitána Polievku, no domáci v závere zápasu dokázali vyrovnať. Skončila sa tak 8-zápasová víťazná séria Dukly, ale aj séria Humenného, ktoré po prvýkrát v sezóne doma nevyhralo.

V prvej 10-minútovke musel brankár Dukly Matúš Hruška zasahovať pri dvoch streleckých pokusoch hráčov Humenného, no nejednalo sa o príliš nebezpečné strely. V 23. minúte sa k delovke spoza šestnástky odhodlal Dzurík, ktorý však prestrelil hosťujúcu bránu. Krátko na to na opačnej strane ihriska Migaľa nakopol loptu do šestnástky, kde sa Depetris dobrým spracovaním odpútal od dvojice brániacich hráčov a z pravej strany pokutového územia prihral do blízkosti bieleho bodu Róbertovi Polievkovi, ktorý z prvej upratal loptu do siete od pravej tyče Slávikovej brány.

Dukla sa tak ujala vedenia 0:1 a ďalšiu nádejnú príležitosť mala v 32. minúte, kedy Jurčišin centroval zľava na zadnú tyč, kde hlavičkoval Polievka a lopta, na ktorú už nedosiahol Depetris, tesne minula pravú tyč domácej brány. V 40. minúte zas pohrozili hráči Humenného, keď Milunović vystrelil z pravého krídla tesne vedľa pravej tyči. V samom závere prvého polčasu ešte zaujala Depetrisova strela z diaľky, ktorá zapadla nad brvnom.

Po zmene strán sa tak očakávala snaha Humenného o vyrovnanie. Domáci sa síce pokúšali presadiť po centrovaných loptách, rohových kopoch a štandardných situáciách, no obrana hostí pozorne bránila. V 57. minúte musel brankár Humenného Slávik predviesť dobrý zákrok pri prudkej strele Jurčišina, ktorý zakončoval z pravého krídla po Depetrisovej prihrávke z osi ihriska. Po hodine hry zas Depetris prihrával na ľavú stranu Polievkovi, ktorý sa dostal až k bráne, no z uhla Slávika neprestrelil.

Aj v záverečnej polhodine to mužstvo Humenného skúšalo centrovanými loptami, no vyložené gólové príležitosti domácich nepribúdali. Na vyrovnávajúci gól však Humennému stačila aj jedna gólová šanca. V 89. minúte odvrátil Richtárech center z ľavej strany len pred Martina Luberdu, ktorý z prvej upratal loptu k ľavej tyči Hruškovej brány. Mužstvá Humenného a Banskej Bystrice si tak v šlágri 14. kola II. ligy rozdelili body po remíze 1:1. Zverenci trénera Stanislava Vargu tak neprehrali už jedenásť zápasov v rade.

II. liga – 14. kolo – sobota 23. 10. 2021 – Humenné

FK Humenné – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 89. Luberda – 24. Polievka. ŽK: 63. Šulák, 68. Maťaš – 10. Migaľa, 27. Depetris. Rozhodovali: Mastiš – Hancko, Halíček. Diváci: 540

Zostava FK Humenné: Slávik – Maťaš (75. Zlacký), Bednár (9. Šuľák), Luberda. Hatok, Komár (46. Hamuľak), Harvila (62. Černák), Turik, Dzurík, Milunović, Streňo (C) (tréner – J. Škrlík)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Prikryl, Kupčík, Pišoja – Slaninka, Richtárech, B. Ľupták, Migaľa – Polievka (C) (84. Šulc), Depetris (90. Uhrinčať), Jurčišin (77. Willwéber) (tréner – S. Varga)

14 0 1 13 6:49 1

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia doma na Štiavničkách, kde v sobotu 30. októbra o 14.30 h privítajú v rámci 15. kola II. ligy Rohožník.