Ôsmy Festival umenia a dizajnu Fubaby 2019 je v plnom prúde. Banská Bystrica je počas tohto týždňa centrom hudby, výtvarného umenia, divadla, tanca, literatúry a dizajnu.

Festival Fubaby 2019, ktorý sa začal v pondelok 17. júna, aj počas tretieho festivalového dňa, v stredu 19. júna, ponúkne priestor talentom, v Minitalente sa predstaví tanečná škola Janette Fáberovej (Europa SC, 10:00 h). Program na Námestí SNP sa začína o 14:30 h prehliadkou autentického folklóru – Folklórny korienok a Fubabývačka na nádvorí Radnice bude od 16:00 patriť hudobnému divadlu.

Večerný program na námestí otvorí o 19:00 h duo Tomáš Valiček (akordeón) a Karin Sarkisjan (spev, klavír), rodáčka z arménskeho Jerevanu.

Mladá a šarmantná speváčka Barbora Hazuchová príde na pódium o 20:00 h a o 21:00 h banskobystrická multižánrová kapela chilli fellaz, spájajúca prvky popu, reagge, R&B a funk štýlov, tu pokrstísvoj debutový album All You Can Eat. Krstným otcom albumu bude Marek „Polo“ Polomský. Naa lbume je aj táto pesnička s názvom Som z teba high:

O dobrú náladu na bystrickom námestí sa od 22:00 h postará DJ Junior DAM.

Vo štvrtok 20. júna sa na Minitalente v Europa SC predstaví Súkromná materská škola z Rakytoviec (10:00 h). Námestie opäť spestrí Folklórny korienok (15:30 h) a nenechajte si ujsť ani večerný koncert banskobystrických kapiel TheButtons (20:00 h) a Reunion (21:00 h).

Vo Fubabývačke si prídu na svoje „repeťáci“. Známe pesničky zaspievajú Karol Konárik, Maja Velšicová, Gizka Oňová, Marcela Laiferová, Robert Kazík a ďalší. Retrokrajec Repete sa začína o 18:00 h.

Súčasťou štvrtkového programu festivalu Fubaby je aj tradičné podujatie Ars Poetica Neosoliensis. Uskutoční sa na terase Slovenskej reštaurácie na Námestí SNP o 15:00 h a ponúkne poéziu, hudbu aj výtvarné umenie.

Festivalový piatok na Námestí SNP bude folklórny. Okrem Folklórneho korienka sa Banskobystričania môžu tešiť aj na vystúpenie Folklórneho súbor Partizán zo Slovenskej Ľupče (19:00 h).

No a posledný deň festivalu, sobota 22. júna, poteší najmä deti. Podujatie Hurá, prázdniny! v Parku pod Pamätníkom SNP štartuje o 10:00 h. Na deti (ale aj dospelých) tam budú čakať moderátori Tom a Elo, Dračí príbeh, polícia, hasiči, autogramiáda športovcov, sokoliari, nafukovacie hrady, súťaže, motorky, bohatý kultúrny program a rôzne zábavné a športové aktivity.

Viac informácií o programe Fubaby 2019 nájdete Facebookovej stránke festivalu.