tribuman3Už vo februári sa v Banskej Bystrici pripravuje veľký koncert so zahraničným zastúpením. Až z Francúzska priletí na Slovensko trúbkar a raggamuffinista v jednom, Tribuman. Doprevádzať ho na tomto koncerte bude známy bratislavský ragga raper Rida Radar.

Počas svojej hudobnej kariéry spolupracoval Tribuman s mnohými významnými umelcami ako Gentleman, Lee Scratch Perry, Luciano, Junior Kelly, Irie Révoltés alebo Iration Steppas. Má na svojom konte vyše 500 odohraných koncertov po celom svete. Okrem iných spoluprác aj album “Undergroud International” v ktorého nosnom tracku sa objavil Solo Banton, kde sa nachádzajú hity ako“Du Son Fat”, “Wha Gwaan”, “More Love”.

[youtube FFIie719sA4 640 390]

Slovákom môže byť povedomý zo skladieb “La Difference”, ktorú nahral spolu so Slovákom Akai 4000, alebo zo skladby Nechaj hudbu hrať od slovenských Medial Banana, na ktorú nahral trúbku. Podieľal sa aj na novom počine od nemeckých Ill Billy Hitec, konkrétne na novej skladbe “Head Up”! Okrem tohto všetkého vystupuje ako trúbkar v kapelách Jazzomatix, Reggaematix, Skaniball Schmitt či Illbilli Hitech. Vo februári tohto roku vydáva nový album Digital Raggamuffin, ktorý predstaví aj v Banskej Bystrici.

rida radar3Tribumana bude na Banskobystrickom koncerte sprevádzať obľúbený slovenský ragga raper Rida Radar. Je dá sa povedať „novinkou“, no na slovenských pódiách sa objavuje už nejaký čas. V roku 2010 sa stal členom Natty Youth Sound. V roku 2012 sa dokonca po prvýkrát objavil aj na Uprising Reggae Festivale, kde nechýbal ani v roku 2013 a taktiež ani na tom minuloročnom. Jeho tvorba je ovplyvnená hlavne rapom, reggae a ragga.

Koncert sa uskutoční 21. februára 2015, v Urban Spote v Banskej Bystrici.

Cena lístku v predpredaji: 6€ (prvých 50 ks), 7€ (ďalších 100 ks). Cena lístku na mieste: 9€.
Predpredaj vstupeniek na: http://interez.sk/predpredaj.

FB event: facebook.com/events/309090019215442.