Už po tretíkrát pripravuje Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe Media Company Týždeň francúzskeho filmu Crème de la crème. Prehliadka sa bude konať od stredy 16. do piatka 18. marca v banskobystrickej Akadémii umení.

CDLC3_Plagat-electronic version-page-001Milovníci francúzskeho filmu sa môžu tešiť na novinky, ktoré predstavujú kvalitnú, žánrovo pestrú a divácky atraktívnu kinematografiu. Bystrické publikum uvidí výber toho najzaujímavejšieho, ale hlavne novinky, ktoré prehliadka tento rok do kín po celom Slovensku a Česku prinesie.

Z premiér to bude napríklad dobrodružná dráma Ďaleko od ľudí (r. David Oelhoffen) s Viggom Mortensenom a hudbou od Nicka Cavea, komediálna dráma Môj kráľ (r. Maïwenn), road-movie Michela Gondryho Mikrób a Gasoil, z minuloročných premiér to bude komédia Rodinka Bélier (r. Eric Lartigau) a triler Pátranie (r. )

Dejiskom tohtoročnej prehliadky v Banskej Bystrici bude kinosála Akadémie umení (Horná ul. 95), ktorá sa na prehliadke podieľa ako spoluorganizátor. Jednorazové vstupné na film bude 3 eurá, pre členov Alliance Française a študentov Akadémie umení bude k dispozícii zľavnené vstupné 2 eurá. Presný program ako aj bližšie informácie k premietnutým filmom môžete nájsť na facebook udalosti.

Filmový program festivalu

streda, 16.3.2016

18:00 ĎALEKO OD ĽUDÍ
20:00 PÁTRANIE

štvrtok, 17.3.2016

18:00 MIKRÓB A GASOIL

piatok, 18.3.2016

18:00 RODINKA BÉLIER
20:00 MÔJ KRÁĽ