Od 2. do 5. januára hostí Banská Bystrica, Brezno a Krynica (Poľsko) Svetový pohár Vysokých škôl v hokeji. Turnaj privítal reprezentačné výbery z USA (ACHA), Ruska (SHL) a Európy (EUHA). Šampionát otvoril zápas medzi ACHA a EUHL, kde EU výber prehral 5:1 v Krynici a pokračoval v stredu pod Urpínom.

Druhý zápas šampionátu odohral výber EUHL proti výberu z ruskej SHL. Výber EUHL po prehre v ACHA potreboval plný trojbodový zisk, aby sa udržal v nádeji v postupe do finále. V drese EUHL sa predstavili aj hráči UMB a to Jakub Tatár, Adam Kasanický a Filip Kandra.

Úvodné buly vyhrali domáci hráči. Hra oboch celkov zo začiatku niesla nepresné prihrávky ale aj zlé kombinácie. Po vyhodenom puku zaváhal ruský obranca a Szűcs strelou pomedzi betóny otvoril zápas. V 10. minúte navýšil EUHL svoje skóre, keď Březák strelou z prvej krásnou delovkou od modrej upravil na 2:0. Po góle nasledovalo domáce vylúčenie 2+10 od Kasanického. Ruský výber predviedol viacero pekných akcií, avšak žiaden gól nepadol. Domáci ponúkli ďalšiu početnú výhodu, keď Březák nedovoleným zákrokom fauloval kráča SHL. Tarabík svojím podrazením ponúkol výberu SHL štyridsať sekundovú výhodu 5 na 3. Domáci však obe presilovky prežili.

Ruský výber v prostrednom dejstve zabral a v 30. minúte strelou od modrej znížil na 2:1. Výber SHL dve minúty pred koncom vyrovnal na 2:2 po strele Goleva. Oba celky predviedli vyrovnanú hru. Sústredili sa viac na pozornú obranu.

Záverečná tretina začala nepresnosťami na oboch stranách. V 45. minúte Vasilev strelou od modrej poslal výber SHL do vedenia. Domáci tím si zobral oddychový čas. Prvých desať minút záverečnej tretiny patrili jasne ruskému výberu. O dvojgólový náskok sa postaral Abdurzakov v 49. minúte. V samotnom závere odvolal minútu a pol výber EUHL brankára. Abdurzakov nakoniec vyhodením pukom ponúkol presilovku 6 na 4. To však hráči EUHL nevyužili a prehrali 4:2. Najlepším hráčom za EUHL výber bol zvolený brankár Příhoda. V piatkovom finále si zahrajú proti sebe výbery ACHA a SHL.