Necelých devätnásť a pol minúty stačilo víťaznému tímu na navarenie aj zjedenie troch kíl najtradičnejšieho slovenského jedla. Nových majstrov sme spoznali na sobotňajšom ďalšom ročníku podujatia Halušky Fest Turecká.

Halusky Fest Turecka 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skVíťazný tím tohtoročnej hlavnej súťaže – Martinskí haluškári, so spomenutým časom výrazne predstihol svojich súperov. Halušky dokázali nielen navariť a zjesť v najrýchlejšom čase, ale boli zároveň porotou hodnotené medzi najlepšími aj v rámci kvality. Porota síce najlepšie hodnotila tradičné jedlo v podaní tímu Ostrý Grúň Partička, no samotná príprava im oproti víťazom zabrala o celých sedem minút viac. Niektoré tímy si ale do poradia pripísali napríklad aj penalizácie za nedostatočne kvalitné halušky. Zároveň prebehla aj súťaž vo varení halušiek tisícich chutí, kde už sa pripravovali halušky nielen s bryndzou, ale s ľubovoľnými inými pochutinami. Tu rozhodnutím poroty zvíťazil tím Abstinenti pred tímom Majst3 z Ni3.

Aj napriek nepriaznivému počasiu lákala Turecká na svoj festival už od piatka. Už vtedy totiž začal v obci remeselný jarmok so sprievodným kultúrnym programom. To všetko potom pokračovalo aj v sobotu, kedy sa pridali samotné majstrovstvá. Atmosféru podujatia približuje naša video reportáž a fotogaléria.