Haluškový festival už 21 rokov patrí k obci Turecká. Aj v uplynulú sobotu dedinka pod Krížnou prilákala množstvo návštevníkov, ktorí si pochutnávali  nielen na haluškách a povzbudzovali súťažiacich, ale bavili sa tiež na bohatom sprievodnom programe.

Fest halusky Turecka 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Sprievodný program v obci po niekoľký rok začínal už v piatok, kedy popoludní festival oficiálne odštartoval otvorením remeselného haluškového jarmoku. Návštevníkov tiež bavili viaceré hudobné formácie. Hlavný program, ktorý nalákal aj najviac návštevníkov, bol naplánovaný na sobotu.

Halušky Fest Turecká 2015 alebo ak chcete jedny z majstrovstiev Slovenska a Európy vo varení a jedení bryndzových halušiek tentokrát najúspešnejšie absolvoval tím Župkovských jedákov. Okrem tradičnej súťaže v rýchlosti a kvalite varenia halušiek, sa tentokrát varili aj halušky tisícok chutí. A tak ste mohli ochutnať i sladké halušky, ale napríklad aj tuniakové halušky. Atmosféru už približuje videoreportáž a fotogaléria.

https://www.youtube.com/watch?v=BjzQCQQkw50