V poslednom kole základnej časti hostila MIBA Banská Bystrica lídra súťaže 1. FSK Kysucké Nové Mesto. Obidvaja aktéri odohrali zápas o prvé miesto, Bystričania museli vyhrať o tri góly, ak chceli byť víťazom základnej časti Openligy.

MIBA Banská Bystrica – 1. FsK Kysucké Nové Mesto 4:3 (1:0)

Góly: M. Konder, R. Greško, M. Čief, V. Giertl – M. Boris, K. Gabor, E. Kavčák. ŽK: R. Greško, R. Kútik – E. Kavčák. Zápas sledovalo 50 divákov.

Zostava MIBA: P. Butáš – M. Konder „K“, M. Čief, R. Kútik, M. Giertl, V. Giertl, R. Greško, P. Vajda, S. Kršák, L. Riša, M. Číž, R. Kollár

Domáci futsalisti mali výborný vstup do zápasu, keď už v 2. minúte po úniku Kondera s Čiefom prvý menovaný otvoril gólový účet zápasu. V 4. minúte prvýkrát Kysučania ohrozili strelou Butášovu bránu, ale domáci brankár si s ňou poradil. V 5. minúte sa dostal do samostatného nájazdu Greško, ale Kavčák ho vychytal. V ďalšom priebehu si obidve mužstvá vypracovali šance, ale tie zostali nevyužité a tak sa za stavu 1:0 išlo do kabín.

Futsal - MIBA Banska Bystrica vs. Doxx Zilina - 20.11.2015 - Banska Bystrica

Hneď v úvode druhého polčasu mal veľkú šancu hosťujúci hráč Boris, ale netrafil odkrytú bránu. Potom boli aktívnejší domáci, ktorí si vypracovali niekoľko šancí, ktoré nevyužili. V 28. minúte využil chybu hosťujúceho hráča Čief a zoči voči brankárovi zvýšil na 2:0. V 30. minúte využili Kysučania chybu Kútika a znížili na rozdiel jedného gólu. V 35. minúte fauloval v šestke hosťujúci brankár Vajdu a domáci kanonier Greško zvýšil z penalty na 3:1. O dve minúty neskôr sa podarilo po rýchlej akcii znížiť na rozdiel jedného gólu Gáborovi. Domácim sa podarilo hneď o minútu neskôr zvýšiť opäť na rozdiel dvoch gólov, autorom presného zásahu bol V. Giertl. Od tohto momentu sa Bystričania pokúšali v hre bez brankára streliť ďalší gól, ktorý by znamenal víťazstvo v základnej časti. V predposlednej minúte zápasu sa lopty zmocnil hosťujúci brankár Kavčák, ktorý cez celé ihrisko znížili na 3:4, ale gólu predchádzala diskutabilná situácia, ktorá zaváňala faulom na domáceho hráča, ktorý mohol loptu bez problémov odhlavičkovať do bezpečia. Stretnutie sa už dohralo a z víťazstva v základnej časti sa mohli tešiť Kysučania.

Ostatné výsledky 10. kola

Futsal Klub Lučenec – FK Spartak Trnava-futsal 5:2 (3:1)
1. SFC Canaria Team Malacky – KSF DOXX Žilina 9:1 (2:0)

6. FC Spartak Trnava – futsal 10 2 2 6 38:54 8

Poznámka: O víťazovi rozhodol lepší vzájomný zápas. 1. FsK Kysucké Nové Mesto – MIBA Banská Bystrica 9:6, MIBA Banská Bystrica – 1. FsK Kysucké Nové Mesto 4:3.

Banskobystrickí futsalisti budú mať dva týždne voľno, nakoľko skončili do druhého miesta v Openlige. Najneskôr 30. januára sa dozvedia meno svojho súpera, s ktorým sa stretnú v semifinále Openligy. Isté je, že budú hrať doma 12. februára.

JUNIORI

Futsal - Juniori - Levice vs. MIBA Banska Bystrica - 15.01.2016 - Levice

Futsalová extraliga juniorov pokračovala štvrtým blokom zápasov. Mladíci tentokrát odohrali dva zápasy v Leviciach. V prvom stretnutí si zmerali sily s rovesníkmi zo Slov-Maticu FOFO Bratislava, v ktorom zvíťazili vysoko 7:1. V druhom stretnutí sa stretli s domácimi Levicami. Tento zápas bol vyrovnaný a Banskobystričania ho vyhrali najtesnejším rozdielom 2:1.

Slov-Matic FOFO Bratislava U19 – MIBA Banská Bystrica U19 1:7 (1:4)

Góly: M. Nestorik – O. Malík 3, I. Marko, A. Barboriak, V. Tóth, P. Peniak

Zostava: M. Longauer – P. Peniak „K“, A. Barboriak, P. Greško, F. Samson, V. Tóth, O. Malík, I. Marko

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica U19): „Na tretí dvojzápas vonku za sebou sme tentokrát cestovali do Levíc v mierne oklieštenej zostave, kde sme sa v prvom zápase stretli so Slov-Maticom Bratislava. Prvý polčas bol zo začiatku vyrovnaný až do 13. minúty, kedy otvoril skóre po peknej individuálnej akcii Marko. Súper nám v zápätí strelil vyrovnávajúci gól, avšak do polčasu sa nám vydarili tri pekné kombinačné akcie po ktorých skórovali Malík, Barboriak a Tóth. V úvode druhého polčasu sme ustáli tlak súpera prameniaci zo zmeny taktiky v jeho hre a postupne sme opäť prebrali iniciatívu a zaslúžene sme dvakrát skórovali Malíkom. Od tohto momentu sa zápas len dohrával a v závere stretnutia ešte prikrášlil skóre kapitán Peniak na 1:7.“

Futsal Team Levice U19 – MIBA Banská Bystrica U19 1:2 (1:1)

Góly: T. Lakatoš – V. Tóth, P. Greško. ŽK: V. Tóth (Banská Bystrica)

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica U19): „V druhom zápase sme narazili na domácich Levických futsalistov. Od začiatku zápasu sa hral dynamický futsal a už v piatej minúte sa súper ujal vedenia po dobre mierenej strele. Našťastie už o minútu sme vyrovnali zásluhou gólu Tótha z priameho kopu skoro od polovici ihriska, ktorého nie príliš dôrazná strela zaskočila brankára domácich. V druhej polovici prvého polčasu nám narastal počet diskutabilných faulov výsledkom čoho boli dve desiatky súpera, ktoré spoľahlivý brankár Longauer kryl. Druhý polčas sme začali aktívne, avšak po ôsmych minútach sme už mali opäť vysoký počet faulov, ktoré by sa dali označiť ešte spornejšie ako diskutabilné a tak sme museli zvyšok zápasu hrať prakticky bez súbojov a napádania súpera. Tento fakt našu hru veľmi poznačil a museli sme sa zamerať na zodpovednú defenzívu na vlastnej polovici a na vytláčanie súpera mimo nebezpečných streleckých uhlov. V poslednej päťminútovke sme sa opäť osmelili aj v ofenzíve a strelili sme gól, keď po dôraze Samsona skóroval Greško. V následnej súperovej powerplay sme vynikajúco bránili, nedovolili sme mu dokonca kopať ani desaťmetrový kop a keď nás v posledných sekundách tak ako počas celej sezóny podržal brankár Longauer, zaslúžene sme vyhrali bojovným a kolektívnym výkonom 1:2.“