Univerzita Mateja Bela nastupovala do štvrtého finálového zápasu s možnosťou rozhodnutia pred domácim publikom. Zápas sa vyvíjal ideálne pretože po dvoch tretinách Banskobystričania viedli dvojgólovým rozdielom. Záver zápasu však domáci nezvládli a séria sa tak rozhodne v piatok v Trenčíne.

Hostia mali spočiatku viac z hry a dokázali zovrieť obranu UMB v ich pásme. Ako aj v treťom zápas, aj tentokrát mali rozhodnúť osobné súboje. Hra sa postupne začala prelievať zo strany na stranu. Gladiátori mali v prvej päťminútovke navrch, keď išli do vedenia z hokejky Trenčana. Hostia z boli eufórie rýchlo vyvedení, keď po krásnej kombinácii vyrovnal Brnčal. Na oboch stranách sa v rozohrávke striedali nepresnosti. Od 13. minúty Banskobystričania pritvrdili a dokázali si v krátkom časovom slede vypracovať viacero nebezpečných šancí. Dobre rozohraté tempo prerušil faul Tatara. Trenčínu vydržal tlak aj po presilovke, ale z rýchleho protiútoku v závere prvej tretiny poslal kapitán Kandra UMB do vedenia.

Druhé dejstvo začali domáci v početnej výhode, ktorá ostala nevyužitá. Vylúčenia v dueli pokračovali na oboch stranách. Smolu v zápase mal naskakujúci Habšuda, keď sa vrhol do strely, ale svojim zákrokom sa dopustil faulu. Domáci výber si kazil hru zbytočnými vylúčeniami. V 34. minúte počas ďalšej početnej výhody Trenčania súpera zavreli do obrany a strelecky ohrozovali Korytára zo všetkých uhlov. Hráči UMB ale z protiútoku zasadili ďalšiu ranu keď z bekhendu zvýšil Kamzík.

Gladiátori boli v záverečnej tretine viac aktívnejší, tlačili sa do koncovky a snažili sa technicky prekonať súpera. Zverenci trénera Opátha hru vytláčali k mantinelom kde už išlo o osobné súboje. Banskobystričania priebeh stretnutia kúskovali a vyhadzovali puky na zakázané uvoľnenie. Trenčín predsa dokázal znížiť v 49. minúte zásluhou Hunu. UMB po góle ožila a svojou aktivitou si vypýtala presilovku. Domácim stačilo vydržať iba päť minút bez inkasovaného gólu. Šestnásť sekúnd do konca gladiátori znížili a poslali zápas do predĺženia.

V predĺžení domáca obrana nedokázala upratať puk pred vlastnou bránkou a zlatý gól Stana presúva sériu na posledný rozhodujúci zápas do Trenčína.

EUHL – finále – 4. zápas – Banská Bystrica

UMB Hockey team vs. Gladiators Trenčín 3:4 po predĺžení (2:1, 1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 6. Brnčal (Novodomec, Mendel), 18. Kandra (Novodomec), 37. Kamzík (Tatar) – 5. Trenčan (Hegyi, Habšuda), 49. Huna (Stano, Habšuda), 60. Stano, 61. Stano. Stav série 2:2.

Zostava UMB Hockey team: Korytár – Kadlečík, Jendrol, Garay, Kacha, Seliga, Tatar, Adamčík, Kamzík, Kandra, Primus, Švarc, Sapar, Novodomec, Tenkel, Studený, Kasanický, Janák, Brnčal, Mendel, Koch

Zostava Gladiators Trenčín: Kostelný – Huna, Bozik, Habšuda, Smolka, Kopecký, Šimko, Matejka, Trenčan, Hegyi, Osvald, Janos, Hulman, Stano, Revesz, Mečiar, Kudlej, Berák, Balaj

O majstrovi rozhodne piaty zápas v Trenčíne, ktorý sa odohrá v piatok 12. apríla o 17.00 hod.