Hráči UMB Hockey teamu v prvom semifinále play-off dokázali zvíťaziť tesným výsledkom 4:3 na ľade Brna. V domácom zápase im tak stačila už len jedna výhra na postup do finále. Duel domácim dnes nevyšiel a séria sa tak predlžuje o ďalší zápas.

Ako prví sa ku strele dostali hráči UMB ktorí začali opäť s tlakom na súperovho gólmana. Ich aktivitou si vypýtali prvú presilovku. Po šikovnej kombinácii využili domáci početnú výhodu, keď sa strelecky presadil Brnčal. Zápas sa po presilovej hre vyrovnal ale aktívnejším celkom ostal domáci tím. Emócie boli od prvej tretiny citeľné na oboch stranách a preto dochádzalo k častým kontaktným súbojom. V 11. minúte hráči Masarykovej univerzity vychytali slabú chvíľku UMB a vyrovnali na 1:1. Po faule na domáceho hráča bola tvrdosť hráčov Brna potrestaná a Banská Bystrica tak mohla bleskurýchlo vyrovnať. Domáci však počas presilovky prepadli v útočnom pásme a Masarykova univerzita zvýšila na 2:1.

Úvod druhej tretiny začal presilovkou hostí po vylúčení Kadlečíka. Brno v presilovke síce zatlačilo domáci celok, ale minútu po oslabovke v prečíslení 3 na 2 po krásnej akcii vyrovnal Tatar. V prostrednom dejstve si opäť oba tímy nenechali emócie v šatni a v zápase prišli ďalšie zbytočné vylúčenia. Hra sa v druhej polovici zápasu otvorila a puk sa preháňal zo strany na stranu. Súper sa v zápase snažil dorážať tvrdými faulami a rozhodiť tak Banskobystričanov. V 38. minúte išli do vedenia hostia, keď domáca obrana prepadla v strednom pásme a v samostatnom nájazde uspel Sedlák. V závere prostredného dejstva Masarykova Univerzita zvýšila na rozdiel dvoch gólov z hokejky Vomočila.

V tretej tretine mali hráči UMB čo dobiehať ale vážnejšie sa im v pásme Brna nedarilo presadiť. Iskierku nádeje mohlo priniesť vylúčenie Sedláčeka. Presilovka bola v podaní Banskobystričanov fiaskom, pretože na Nira nesmerovala ani jedna strela. Kapitán Kandra sa blysol v 49. minúte peknou strelou od modrej, ktorá našla len betóny gólmana Brna. V poslednej desaťminútovke sa zvýšila početná streľba na strane UMB. Hostia však dobre prehusťovali stred pásma a vyrovnanie si hráči značne komplikovali zbytočnými vylúčeniami. V 53. minúte znížil v presilovke Kamzík, ale potrebný gól na vyrovnanie už Banskobystričania nestrelili.

EUHL – semifinále play-off – 2. zápas – Banská Bystrca

UMB Hockey team vs. HC Masaryk University 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 3. Brnčal (Mendel), 24. Tatar (Mendel, Brnčal), 53. Kamzík – 11. Matov (Florek), 13. Grygera (Vomočil), 38. Sedlák (Bustin, Marsalek), 40. Vomočil

Zostava UMB Hockey team: Korytár – Kadlečík, Garay, Kacha, Seliga, Tatar, Adamčík, Kamzík, Žáčik, Kandra, Primus, Sapar, Novodomec, Tenkel, Studený, Leško, Kasanický, Janák, Brnčal, Mendel, Koch

Zostava HC Masaryk University: Nir – Sedlák, Brabec, Matov, Marsalek, Ivičič, Grman, Čtvrtníček, Polesný, Biolek, Vomočil, Veverka, Rička, Vlasin, Sedláček, Grygera, Bustin, Strakoš, Florek, Tomanik, Racicky

Povedali po zápase:

Filip Kandra (kapitán UMB Hockey team): „Úvod sme mali skvelý, strelili sme rýchly gól, boli sme na koni. Postupne sme ale prestali hrať, súper pridal dva góly a začal mať miernejšiu prevahu v zápase. Neskôr sme dorovnali na 2:2, ale Brno opäť odskočilo. Prvý zápas sme hrali ako celok, všetko klapalo. Dnes sme boli trošku pod tlakom, keďže sme hrali doma. Nechali sme sa zbytočne vyprovokovať súperom, čo nás stálo góly, oslabenia a sily. Myslím si, že zajtrajší zápas bude veľmi napínavý a verímm že dotiahneme túto sériu do finále.“

Marek Janík (asistent trénera UMB Hockey team): „Dnes nám chýbala jednoducho hlava. Prvé dve tretiny sme dnes nehrali podľa našich predstáv a hrať len poslednú nestačí. Zápas sa v záverečnej dvadsaťminútovke ťažko vyhráva. Mal som pocit že chalani boli dnes trošku zaspatí, možno sa už videli vo finále. Súper sa na nás dobre pripravil, ale verím že zajtra postúpime do finále.“

Séria sa po prehre UMB naťahuje o ďalší zápas, ktorý sa odohrá pod Urpínom v stredu 27. marca o 17.30 hod.