Futbalisti Banskej Bystrice pripravili v utorok prvú trojbodovú radosť pre nového trénera Štefana Rusnáka. Na víťazstvo v Slovnaft Cupe nad Bardejovom chceli nadviazať v derby zápase s Podbrezovou. Tej mali čo vracať, pretože v 4. kole podľahli nováčikovi súťaže na jeho trávniku zahanbujúco 0:3.

FK Dukla Banská Bystrica – ŽP Šport Podbrezová 3:3 (0:1)

Góly: 52. Minčič (vlastný), 63. Polievka, 70. P. Vajda – 14. M. Pančík, 50. J. Pančík, 88. Minčič. ŽK: 40. Adámik, 89. Savič – 60. Kochan, 90.+ Podio. Zápas sledovalo 1150 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Budinský – De Vito, P. Vajda, Adámik, Savič – P. Mazan, Wojnar (51. Polievka), B. Ľupták, Dolný – Šovčík (80. Seye), Peňaška

Zostava FO ŽP Šport Podbrezová: Maťašovský – Andrič (85. Karaš), Kupčík, Minčič, J. Pančík (66. Gál-Andrezly) – M. Pančík, Podio, Kochan, Snitka (76. Harvilko) – Vaščák, Nworah

BBO_5939V úvodných chvíľach horehronského derby sa oba tímy hľadali, väčšej príležitosti sa dočkali mrznúci diváci v 13. minúte. V nej mali prsty hosťujúci hráči, konkrétne Kupčík našiel presným pasom hlavu kapitána Podbrezovej Minčiča. Jeho pokus z veľkej vzdialenosti efektným zákrokom zlikvidoval Budinský. O minútu neskôr už ale nestačil na volej Michala Pančíka, ktorého kopačku našiel milimetrovým centrom z ľavej strany Nworah a bolo to 0:1. V polovici prvého polčasu dala konečne o sebe vedieť aj Dukla. Z vyše 20-tich metrov to technicky skúšal Petr Wojnar a mieril presne. Ešte pred zasahujúcim brankárom Maťašovským však hlavou odvrátil na rohový kop Minčič. Po vyše polhodine hry robil starosti obrancom železiarov aktívny Branislav Ľupták. Ten sa najprv obtočil okolo Andriča a z uhla tesne minul bránu a o moment neskôr jeho strieľaný center z ľavej strany takmer prekonal Maťašovského. V závere polčasu sa ocitol v sľubnej streleckej pozícii Peňaška, ale namieril vysoko do nebies. Na druhej strane sa mohli dostať do dvojgólového vedenia hostia. Juraj Pančík sa predral pred bránu po pravej strane a zblízka ani na dvakrát nevyzrel na Budinského. Tomu mohli hráči v červeno-bielych dresoch ďakovať, že po polčase prehrávali ,,len“ 0:1.

BBO_6120Čo sa nepodarilo zverencom Jaroslava Kentoša v závere prvého polčasu, vyšlo im v úvode toho druhého. V 50. minúte sa preštrikoval pomedzi bystrických obrancov Juraj Pančík a svoje sólo zakončil úspešnou koncovkou ponad vybiehajúceho Budinského. Vzápätí zahrávali roh vojaci a po súboji dobiedzajúceho Vajdu s Minčičom sa lopta odrazila od brány a to od spomínaného kapitána hostí. Skóre 1:2 ale nevydržalo príliš dlho, pretože v 63. minúty dokázal vyrovnať na 2:2 strelou k pravej tyči po centri Vajdu nedávno striedajúci Róbert Polievka. Dukla mala v týchto chvíľach viac z hry, bola na koni. Pasívnym Podbrezovčanom uštedril ďalší úder Patrik Vajda, ktorý sa najlepšie zorientoval v spleti kopačiek po zmätku v šestnástke hostí. Dokonal tak rýchly obrat za 20 minút z 0:2 na 3:2 a zverenci Štefana Rusnáka rázom vyhrávali. Bystričania kontrolovali priebeh hry až do 88. minúty, kedy sa tento scenár ako z prekrásneho sna prerušil. Po prihrávke Vaščáka si loptu kvalitne spracoval hruďou Ivan Minčič a ako správny kapitán sa už zblízka nepomýlil. Ten tak napravil situáciu z 52. minúty, keď spôsobil inkasovaný gól svojho tímu. Tento bláznivý zápas mal ešte bláznivejší koniec, pretože v nadstavenom čase skončili Seyeho nožničky na brvne a následná dorážka de Vita na pravej žrdi. V úplnom závere bola Dukla tak blízko k trom bodom ako sa len dá, no napokon sa body delili.

Najbližšie sa futbalisti Banskej Bystrice predstavia v nedeľu 2. novembra v Žiline. Začiatok zápasu je naplánovaný na 19.00 hod.