V Banskobystrickej hale Dukla na Štiavničkách sa odohral basketbalový zápas, v ktorom sa rozhodovalo o konečnom poradí v tabuľke ženskej extraligy.

Začiatok zápasu bol veľmi vyrovnaný, ale vďaka agresívnym prienikom do koša si pumy rýchlo pripísali na svoje konto plusové fauly. Z tých ťažili najmä v závere štvrtiny, keď natiahli skóre a vytvorili si šesťbodový náskok. Druhá štvrtina sa odvíjala horším smerom pre pumy, ktoré za sedem minút dokázali skórovať len tri body, zatiaľ čo ich súper si vybudoval až osembodové vedenie. To sa Bystričankám podarilo zmenšiť na rozdiel troch bodov, no aj tak si Slovanistky v závere prvého polčasu trojkou v posledných sekundách zvýšili svoj náskok na osem bodov.

Druhý polčas si pumy spočiatku zmenšovali svoje manko, no v piatej minúte si hosťujúce hráčky prevzali kontrolu a vyhrali tretiu štvrtinu o sedem bodov. V štvrtej štvrtine sa Bystričanky vzchopili a náskok svojho súpera vďaka výbornej obrane zmazali behom piatich minút. V záverečných minútach zväčša viedli Slovanistky, no minútu a pol pre koncom pumy vyrovnali a zápas dotiahli až do predĺženia. V tom už Bystričanky dominovali a aj napriek vyrovnaniu stavu jedenásť sekúnd pre koncom si svojím agresívnych únikom do koša, najlepšia strelkyňa púm Jelenčíková, vypýtala trestné hody, ktorými ukončila zápas víťazne pre domáce hráčky.

Extraliga ženy – play off o 7. miesto – 3. zápas

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BK Slovan Bratislava 64:61 po predĺžení (30:38)

Najviac bodov: Jelenčíková 18, Van Dalen 16, Števulová a Ozdincová 9 – Talajková 26, Tarkovičová 15, Bilíková 10. Zápas sledovalo 110 divákov. Banská Bystrica vyhrala sériu 2:1 a získala 7. miesto.

Povedal po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): „Pre diváka to bol dramatický posledný zápas, ale znovu sa objavil ten istý problém ako v predchádzajúcich zápasoch, a to fauly Jassovej. Keď Jassová nebola na ihrisku, tak si Slovan vytvoril náskok. V druhom polčase sme však zastavili pivotku Slovana, ale taktiež sme hrali agresívne, čo sa týka obrany a kolektívne v útoku. Teší ma, že sme nepoložili zbrane a húževnatosťou sme dotiahli sezónu do víťazného konca.“