Po troch prehrách čakal na pumy záverečný ligový zápas v tomto roku. V domácom prostredí privítali posledný Slovan Bratislava, ktorému neboli dobrým hostiteľom.

Basketbalistky z hlavného mesta v jedenástich predošlých duelov zvíťazili iba v jednom. Pumy plávali v stredných vodách tabuľky a boli jasným favoritom. Negatívnu sériu troch porážok v rade chceli zmazať a naladiť sa do posledných duelov základnej časti. Domáce hráčky už od začiatku pritlačili svoje súperky a za štyri minúty si vytvorili náskok 9:1. Postupne svoju streľbu zlepšili aj Bratislavčanky a v 8. minúte prvej štvrtiny sa im podarilo dostať po prvýkrát do vedenia. Z neho sa však dlho neradovali, pretože pumy po trojke Striešovej a trestnom hode Kozákovej otočili stav na 13:11.

Na začiatku druhej desaťminútovky síce ešte Slovanistky vyrovnali, no to bolo z ich strany všetko. Zverenkyne trénera Michálika sa rozstrieľali, pri chuti bolo hlavne duo Odzincová – Matejčíková. Do prestávky už pumy viedli o jedenásť bodov 33:22.

Aj keď snahu hostkám z Bratislavy nemožno uprieť, Banskobystričanky si u v ďalšom priebehu udržali svoj náskok. Ten ešte po výbornej štvrtej štvrtine zveľadili. V nej dovolili Slovanu vsietiť iba päť bodov a celkovo pumy ovládli tento duel v pomere 62:38.