Bystrické basketbalistky v bojoch o 7. miesto začali sériu víťazne. Na domácej palubovke zdolali súpera z hlavného mesta rozdielom jedenástich bodov.  

Zápas otvorila vyhratým rozskokom a košom za dva body bystrická pivotka. Po nepresnej výmene striel na oboch stranách sa v šiestej minúte presadila trojbodovou strelou hráčka Slovana. Vedenie si do rúk prevzali hosťujúce hráčky, ktoré sa spoza trojkového oblúka dokázali v štvrtine presadiť štyrikrát. Banskobystričanky dokázali pred vstupom do nasledujúcej štvrtiny skorigovať stav na rozdiel ôsmich bodov. Po krátkej prestávke dohovoril tréner Michálik svojim zverenkyniam a tie nastúpili do druhej štvrtiny oveľa agresívnejšie. V útoku sa presadzovala najviac pivotka Bystrice Jassová, no výbornou obranou dovolili pumy svojim súperkám streliť len päť bodov v štvrtine. Spokojnejšie tak do šatne na polčasovú prestávku odchádzali pumy, ktoré viedli o šesť bodov.

V druhom polčase sa bystrické basketbalistky už po dvoch minútach dostali do desaťbodového vedenia, ktoré im však hosťujúce hráčky rýchlo zmazali a stiahli ho na rozdiel dvoch bodov. Tretia štvrtina vyšla lepšie hráčkam Slovana, no aj napriek tomu si pumy dokázali udržať štvorbodové vedenie. To si v priebehu nasledujúcich štyroch minút navýšili ôsmimi bodmi v rade a svojím súperkám už nedovolili v závere zdramatizovať zápas. Bystrické pumy si tak odnášajú prvé víťazstvo v bojoch o 7. miesto.

Basketbalová extraliga ženy – séria o 7. miesto – 1. zápas – Banská Bystrica

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BK Slovan Bratislava 59:48 (29:23)

Najviac bodov: Jassová 23, Ozdincová 11, Jelenčíková 9 – Turzáková 14, Tarkovičová 13, Oštadalová 7

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): „Do prvej štvrtiny sme nastúpili zle nastavené, naša hra bola bez energie. Postupne sa začalo lepšie brániť, v útoku sme využívali Beu Jassová v dolnom postavení a potom sme už dodržiavali obranný koncept, čo sa odzrkadlilo aj na stave. Trošku sa trápime v útoku, čo sa týka streľby z diaľky, ale druhý polčas bol odohraný v kolektívnom  tíme a podarilo sa presadiť viacerým hráčkam. Odveta nebude jednoduchá. Majú podkošovú prevahu a ich trojbodová streľba nás aj v tomto zápase potrápila,  ale urobíme všetko preto, aby to bol pre nás posledný víťazný zápas.“

Beáta Jassová (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Zápas sme nezačali najlepšie. Naše chyby v obrane využil súper a padli im ľahké strely za tri body, čím si držal súper náskok. Našim cieľom bolo zlepšiť obranu, a to sa nám aj podarilo. V útoku sme sa tiež chytili, využili sme silu pod košom, neskôr padli aj naše strely, čím sme si vytvorili mierny náskok. Záver zápasu sme poľavili a súper sa začal doťahovať ale zomkli sme sa ako jeden tím a dotiahli sme to do úspešného konca.“

Druhý zápas série je na programe v nedeľu 8. apríla o 15.00 hod v Bratislave.