UMB v druhom zápase EUHL čakal výber hráčov z Ostravy. V prvom zápase hráči Univerzity Mateja Bela podľahli v Olomouci tesným výsledkom 3:4. Domáci hráči tak chceli plne napraviť úvodnú prehru v sezóne a potešiť domáce publikum.

Očakávaný nápor domácich začal už od prvej minúty zápasu, počas ktorej dvomi nebezpečnými strelami ohrozili gólmana hostí. Nápor domácich Ostrava nevydržala, keď sa v 4. minúte UMB ujala vedenia. Dobre nabiehajúceho Adamčíka našla prihrávka Tatara, a ten už pohodovo pomedzi betóny strelil gól. Hostia po inkasovanom góle začali točiť domácu obranu, no neúspešne. Prvé vylúčenie prišlo v 7. minúte na strane Ostravy. Presilovku domáci nevyužili, aj keď si vytvorili viacero sľubných akcií. Zápas sa postupne viac odohrával v strednom pásme. Žrď zvonila v 12. minúte po strele hostí. Chybu v obrane Ostravy mohli hráči UMB potrestať v 14. minúte ale nabiehajúci hráč neprestrelil Puteca. Početnú výhodu ponúkli domáci aj Ostrave, ktorú bez väčšej šance zahodili. V závere mohla UMB viesť už 2:0, ale strieľajúci hráč sa ulakomil a neprihral voľnému nabiehajúcemu útočníkovi.

Po zmene strán bolo vidieť snahu oboch celkov streliť gól. Domáci by ďalším gólom mohli odskočiť na dva góly, čím by mohli hrať pokojnejšie. Na druhej strane Ostrava potrebovala rýchly gól, ktorý by ju vrátil späť do hry. Brnčal mohol v 25. minúte pohotovou strelou naplniť ciele domácich hráčov, ale strelu Putec prikryl. Korytár sa na opačnej strane blysol dôležitým zákrokom, keď telom prikryl dorážku hostí. Hráči Ostravy strácali trpezlivosť čoho následkom bolo časté vylučovanie na trestnú lavicu. Ponúknutú početnú výhodu dostala UMB v 28. minúte. Nabiehajúceho hráča do stredu ľadu našla načasovaná prihrávka, ale následná strela už trafila len pripraveného gólmana hostí. V 34. minúte sa už ale skóre predsa menilo, keď nenápadná strela Brnčala poslala o dva góly do vedenia UMB. V závere ešte prišlo po jednom vylúčení na oboch stranách. Druhú tretinu UMB opäť vyhrala, keď sa jej podarilo zvýšiť skóre na 2:0.

Záver tretiny začal vlažnou hrou na oboch stranách a hru striedali menšie strelecké pokusy prevažne zo strany domácich. V 45. minúte si hráči UMB vytvorili viacero nebezpečných akcií, ale v jednom prípade chýbala dorážka a v inom zase presné zakončenie. Ostrava skúsila preveriť Korytára, ale ten strelu švihom s prehľadom ukryl do svojej lapačky. V 47. minúte sa mohli hostia vrátiť do zápasu v početnej výhode, ale pozorná obranná štvorica UMB nepovolila. Druhá polovica tretiny priniesla menší tlak zo strany hostí. Domácim tak ostali na výber rýchle brejky, ktoré neraz zamotali hlavu hráčom Ostravy. Domáci tréner Lukáš Opáth reagoval na rastúci tlak hostí oddychovým časom. Oddychový čas hráčom UMB prospel, keď sa v prečíslení 2 na 1 presadil v 55. minúte Novodomec. Po góle bol znova vylúčený hráč Ostravy. Hráči UMB v presilovke zasypali hosťujúceho brankára strelami a poriadne roztočili kolotoč v obrannom pásme Ostravy. Posledné dve minúty priniesli vylúčenia na oboch stranách, ktoré ale ostali bez gólu. UMB tak prvý domáci zápas zvládla a jasne vyhrala 3:0.

EUHL – Banská Bystrica

UMB Hockey Team Banská Bystrica vs. BO Ostrava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Adamčík (Tatar), 34. Brnčal (Novodomec, Mendel), 55. Novodomec (Mendel, Brnčal).

Zostava UMB Hockey Team Banská Bystrica: Korytár – Kadlečík, Jendroľ, Kandra, Koch, Pavlikovský, Studený, Žáčik, Rajčan – Garay, Vydúrek, Tatar, Adamčík, Primus, Sápar, Novodomec, Brnčal, Mendel, Tenkel, Janák

Zostava BO Ostrava: Putec – Kovalski, Hudec, Nardelli, Maj, Dyrr, Zamecznik, Bača, Zbeřovský, Kurnik, Schwarz, Šúrek, Široký, Kosina, Pasker, Gelnár, Dvořák, Štepan, Fejko, Plášek, Hranoš

Ďalší zápas čaká na UMB hráči z UK Prahy a to v pondelok 5. novembra o 17.30 hod.