Predohrávku 5. kola Fortuna ligy obstarali podbrezovskí železiari s Ružomberkom. Podbrezová z posledných dvoch zápasov vyťažila štyri body a stúpajúcu formu chceli potvrdiť aj proti Ružomberčanom.

V Zelpo aréne začali aktívnejšie hostia z Ružomberka. Tí od úvodných minút prebrali iniciatívu a v 12. minúte mohli otvoriť skóre, ale výborný center Daniela len tesne minul Gál-Andrézly. O necelých desať minút ale už domáci Kuciak musel loviť loptu zo siete, keď sa z rohu presadil  Gerec a poslal Ružu do vedenia. Železiari v útoku veľa vody nenamútili, za zmienku stojí azda iba Viazankova strela z 32. minúty.

Domáci tréner Karol Praženica musel svojim zverencom cez polčasovú prestávku prehovoriť do duše, pretože na druhú štyridsaťpäť minútovku nastúpili železiari akoby vymenení. Nebolo im to však nič platné, pretože v 57. minúte center expodbrezovčana Gál-Andrézlyho si nešťastne zrazil do brány gólman Kuciak a bolo to už 0:2. Klinec do rakvy domácim pridal vlastný obranca Krivák. Ten v 62. minúte po súboji s Gerecom videl druhú žltú kartu a predčasne odišiel po sprchy. Železiari aj napriek početnej nevýhode sa hnali dopredu a v 78. minúte sa dočkali zaslúženého ovocia. Striedajúci Mikuš nabehol na center Rendlu a hlavou nedal Macíkovi šancu. Vzápätí ale skóroval hosťujúci Takáč a rozhodol o tom, že tri body poputujú pod Čebrať.

Na zverencov trénera Praženicu najbližšie čaká výjazd do Bratislavy, kde ich privíta domáci ŠK Slovan. Zápas je na programe v nedeľu 27. augusta s úvodným výkopom o 18.00 hod.

FK Železiarne Podbrezová vs. MFK Ružomberok 1:3 (0:1)

Góly: 78. Mikuš – 21. Gerec, 57. Gál-Andrezly, 81. Takáč. ŽK: Djordjevič, Krivák – Daniel, P. Maslo, Kochan, Kunca. ČK: 62. Krivák po druhej ŽK. Zápas sledovalo v Podbrezovej 1695 divákov.

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Kupčík, Migaľa (46. Leško) – Viazanko, Kuzma, Válovčan (61. Mikuš) – Rendla

Zostava MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo (66. Menich), J. Maslo, Kružliak – Qose, Kochan – Daniel, Kostadinov (72. Takáč), Gerec (85. Kunca), Gál-Andrezly – Haskič