Hokejisti UMB si to v rozhodujúcom treťom zápase rozdali s Plzňou o finálovú miestenku. Nakoniec bola z toho dráma ako remeň, ktorá vyvrcholila až v predĺžení so šťastnejším koncom pre hráčov spod Urpína.

UMB Banská Bystrica vs. Akademici Plzeň po predĺžení 5:4 (0:1, 4:1, 0:2 – 1:0)

Góly: 25. Brnčal (Michalčík, Mendel), 28. Mendel (Brnčal), 32. Drmaj (Ferletjak), 40. Žáčik (Mendel), 62. Koch – 10. Škarka (Sequens, Synek), 26. Faschingbauer (Malota, Prachař), 50. Baxa (Muchka), 60. Muchka (Kašpar, Setíkovský).

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Janečko, Michalčík, Ferletjak, Šeliga, Mančák, Kamzík, Brnčal, Kandra, Drmaj, Primus, Majling, Žáčik, Indrych, Nociar, Kováčik, Kasanický, Rajčan, Janák, Mendel, Koch

Zostava Akademici Plzeň: Smejkal, Frček – Baxa, Červenka, Dědič, Kala, Franěk, Sequens, Prachař, Muchka, Kašpar, Tichý, Malota, Škarka, Synek, Polívka, Svoboda, Faschingbauer, Blumentrit, Setíkovský

V prvej dvadsať minútovke začali oba tímy veľmi bojazlivo. Prvá presilovka UMB tímu nevyšla. Hra pokračovala z jednej strany na druhú. V 7. minúte mali k dispozícii presilovú hru aj súperi, keď sa Ferletjak dopustil faulu narazením na mantinel. Aj napriek oslabovej hre sa UMB tím presúval do útočného pásma a udržal si veľmi aktívnu hru. Prvý gól zápasu sa pošťastil v 10. minúte Akademikom, keď puk po Sequensovej strele poskočil a dostal sa za chrbát Korytára Škarkovou dorážkou. V 14. minúte kapitán UMB tímu Indrych vykorčuľoval na bránku s veľkým odhodlaním, no Smejkala sa mu prestreliť nepodarilo.

Druhá tretina pokračovala presilovou hrou súperov, počas ktorej sa im už nepodarilo skórovať. Na ľadovej ploche sa zopakovala situácia z prvej tretiny a oba celky hrali 4 na 4. Aj napriek strate jedného hráča z ľadu sa UMB tímu podarilo v 25. minúte skórovať a premenili stav stretnutia na remízu. Prvý gól UMB tímu si pripísal Brnčal, ktorý skóroval v úniku. Domáci sa však netešili z vedenia priveľmi dlho, nakoľko sa k puku dostal Faschingbauer a vrátil svoj tím do vedenia. Banská Bystrica sa v priebehu 27. minúty znova dostala do presilovej hry, za filmovanie u Akademikov. V nasledujúcej minúte si k Prachařovi prisadol aj Kašpar a UMB tím mal po dobu jednej minúty možnosť znova vyrovnať v presilovej hre o dvoch hráčov. Domáci sa usadili v útočnom pásme a roztočili tam kolotoč, ktorý v 28. minúte zakončil Mendel po krásnej a presnej asistencii Brnčala. Prvýkrát sa do vedenia dostali domáci v 32. minúte vďaka Drmajovi a jeho vydarenej strele spred bránkoviska. Tri minúty do konca druhej tretiny nastalo na ľadovej ploche aj na tribúnach rušno, no puk iba rozzvonil žŕdku bránky. Sedemnásť sekúnd do konca druhej tretiny sa nabudení UMBečkári opäť prepracovali do útočného pásma a pripísali si ďalší gól, ktorý im do šatní prichystal Žáčik.

Tak ako druhú tak aj tretiu tretinu začali domáci v oslabení, no nedovolili súperom znížiť skóre. Do 48. minúty sa striedali šance na oboch stranách, no ani jeden z celkov svoje šance nezužitkoval. Zápas sa v 50. minúte ešte zdramatizoval, keď sa Akademikom predsa len podarilo poslať puk za Korytárov chrbát. Šesť minút do konca zápasu na ľadovej ploche zahviezdil Mendel, ktorý skočil do nádejnej strely Akademikov a aj po niekoľkých pádoch sa prepracoval až k Smejkalovi. Túto excelentnú akciu však nezakončil úspešne. V záverečnej minúte sa Plzni podarilo skórovať v powerplay, o čo sa zaslúžil Muchka, no zároveň sa Akademici dostali do oslabenia. Domáci už hru v presilovke nevyužili a zápas sa dostal do predĺženia troch proti trom. Veľkú drámu nakoniec rozhodol domáci Koch a zaručil tak UMB tímu miestenku do finále.