Tanečníci zo 61 krajín si to v Banskej Bystrici v sobotu rozdali v záverečných battloch o tituly európskych šampiónov na hip-hop festivale Outbreak Europe 2013 v klube Ministry of Fun.

Outbreak Europe 2013, 27.7.2013, Banská BystricaNajúspešnejší boli napokon reprezentanti Poľska, Ukrajiny a USA. Slováci sa medzi elitu neprebojovali: „Do šestnástky sa dostali dve slovenské skupiny, ale v štvrťfinále sme už nemali zastúpenie. Na Slovensku je level dobrý, ale na svet sa ešte musíme posnažiť. Breakin‘ je na celom svete populárny a robíme všetko preto, aby sme ho aj na Slovensku pozdvihli,“ hovorí organizátor podujatia Martin Gilian. V hlavnej sobotňajšej súťaži tentokrát išlo znova o európske finále, kde sa predstavili len tí najlepší reprezentanti jednotlivých krajín. Tí sú spravidla už víťazmi národných kôl. V minulom roku sa v Banskej Bystrici konalo svetové finále a vzhľadom na fakt, že to sa tento rok v USA poriada naposledy, je aktuálne veľký predpoklad, že v nasledujúcich rokoch sa toto bude opäť konať pod Urpínom.

Festival vyvrcholí v nedeľu popoludní od 13.00 h priamo uprostred Europa Shopping Center, kde sa uskutoční svetové finále projektu REP YOUR COUNTRY alebo KRAJINA vs KRAJINA, ktoré dostane do varu celé Europa Shopping Center.

[youtube d3A2Co12Tno 640 390]

Tip: Pozrite si aj fotogalériu z piatkového programu Outbreak Europe 2013.