Uplynulú sobotu bolo na programe 7. kolo Zimnej TOP ligy, ktoré prinieslo rekordný debakel v súboji Nemiec s Lobdou, či prekvapivé víťazstvo Pingošov s tímom Bianconeri. My Vám prinášame fotogalériu a kompletný sumár zápasov 7. kola, v ktorom pre nepárny počet mužstiev oddychovalo mužstvo Pustite Karola.

Lobde sa stále nedarí držať krok so svojimi súpermi a vôbec najvyšší debakel v tejto sezóne schytala práve v 7. kole. V prvom zápase sobotného programu vydržal bezgólový stav do 5. minúty a potom už prišla kanonáda Nemiec. Tie vsietili 16 gólov už do prestávky a ďalších 15 pridali v druhej 25-minútovke. Hráči Lobdy sa tentokrát strelecky nepresadili ani raz a pod ich vysokú prehru sa až šestnástimi gólmi podpísal najlepší strelec celej súťaže, Branislav Krajčír.

Lobda – Nemce 0:31 (0:16)

Góly: Branislav Krajčír 16, Daniel Kiedžuch 4, Tomáš Kostiviar 3, Erik FIlipko 3, Marián Krnáč 3, Samuel Ježík 2.

FC Ridop – Salve 5:0 kontumačne

Predposledné Salve podľahlo Ridopu kontumačne a program 7. kola tak pokračoval súbojom Pingošov s Bianconeri. Pingoši zaskočili favorizovaného súpera hneď v úvode stretnutia a v 17. minúte viedli aj vďaka hetriku Vaterku už 5:0. Hráčom Bianconeri sa do polčasu podarilo skorigovať stav stretnutia aj vďaka dvom gólom Loučku a do druhého polčasu išli s cieľom otočiť zápas. Napriek ofenzívnej aktivite a viacerým sľubným šanciam sa im to však nepodarilo a Pingoši naopak vďaka vysokej efektivite ešte zveľadili svoj náskok a pripísali si na svoje konto cenné víťazstvo.

Pingoši – Bianconeri 12:7 (6:3)

Góly: Radoslav Vaterka 5, Peter Kollár 3, Lukáš Dvorský 2, Grant Bagwell 2 – Lukáš Berec 3, Peter Loučka 2, Richard Bačík 2.

V poslednom zápase 7. kola sa mužstvá postarali o jeden z gólovo najchudobnejších zápasov celej sezóny. Zvolenský Xanto Team si v snahe prekvapiť lídra vypracoval už v úvode stretnutia viacero sľubných príležitostí, ale boli to hráči Galacticos, ktorí sa strelecky presadzovali. Skóre otvoril Ďurta a do prestávky na neho nadviazal dvomi gólmi Greško a jedným presným zásahom aj Samson. Druhý polčas góly dlho neprinášal a hráči Xanto Teamu sa dočkali až v 46. minúte, keď sa presadil Kollárik. Posledné slovo však mali Galacticos, keď Ďurta zavŕšil stav stretnutia na končených 1:5.

Xanto Team Zvolen – Galacticos 1:5 (0:4)

9.  Lobda 7 0 0 7 18:115 0

Najzaujímavejšie momenty zo zápasov a štatistiky si môžete pozrieť na stránke Zimnej TOP ligy.