Futsalisti Banskej Bystrice začali štvrtú sezónu v Openlige. V prvom kole na domácej palubovke privítala MIBA minuloročného víťaza – ŽFA Žirafa Žilina.

MIBA Banská Bystrica – ŽFA Žirafa Žilina 2:2 (1:1)

Góly: 3. min. M .Konder, 39. min. P. Prikryl – 13. min. J. Válek, 24. min. M. Boris. ŽK: V. Giertl – T. Grznár. Zápas sledovalo v Badíne 70 divákov.

_DSC5317Začiatok stretnutia nasvedčoval tomu, že ide o prvý majstrovský zápas v sezóne, z čoho pramenilo viacero nepresností na obidvoch stranách. Aktívnejší boli domáci hráči, ktorí chceli na domácej palubovke naplno bodovať. Po peknej akcii Willwébera s Konderom, druhý menovaný strelou do prázdnej brány otvoril skóre stretnutia a aj svoj gólový účet v prvom súťažnom zápase za MIBU. Hráči Žirafy nechceli ostať nič dlžní a o niekoľko minúť sa im po štandardnej situácii podarilo vyrovnať. Mužstvá odchádzali do šatne za nerozhodného stavu 1:1.

_DSC5380V druhom polčase chceli domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale robili chyby v rozohrávke, z ktorých súper hrozil nebezpečnými protiútokmi. Po jednej brejkovej situácii domáci inkasovali, keď sa so šťastím dokotúľala lopta do brány. Domácim hráčom neostávalo nič iné, len vrhnúť všetky sily do útoku. Aj keď si Bystričania vypracovali niekoľko sľubných šancí, žilinské mužstvo dokázalo odolávať. Domáci strelili vytúžený vyrovnávajúci gól až v závere stretnutia v hre bez brankára. Autorom gólu bol Prikryl, keď si hostia jeho strielanú prihrávku zrazili do vlastnej brány. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo a mužstvá si rozdelili po bode.

Ostatné výsledky:

FSC Prievidza – FK K_Corp Poprad 1:7 (0:2)

FC Bulls Trnava – FK Dragons Podolie 1:5 (0:3)

Forever Púchov – KSF Doxx Žilina odložené

1.SFC Canaria Malacky voľno

Najbližšie futsalisti cestujú na náročný zápas do Púchova. Na domáce palubovke sa predstavia až 7. novembra, kedy privítajú v športovej hale Badín ďalšie mužstvo zo Žiliny – DOXX. Začiatok zápasu je naplánovaný na 19.30 hod.