V druhom štvrťfinálovom zápase chceli domáci futsalisti zvíťaziť a tým vyrovnať sériu. V prvom meraní síl vyhral Lučenec na domácej palubovke 5:2.

Varta futsal liga – štvrťfinále play-off – 2. zápas – Banská Bystrica

Lion car MIBA Banská Bystrica vs. Mimel Lučenec 3:6 (1:5) – na zápasy 0:2

Góly: Oliveira, Rafanides, Tužinský – Matheus 2, Gustavo, Ricardo, Dentinho, Serbin. ŽK: Rafanides, Konder – Lucas, Marlon

Zostava Lion car MIBA Banská Bystrica: Hanakovič (Maliňák) – Konder, Vajda „K“, Čief, Dobrota, Lemes, Oliveira, Maciel, Rafanides, Hendrius, Tužinský

Povedali po zápase:

Martin Majling (tréner Lion car MIBA Banská Bystrica): „V domácom zápase sme chceli stav série vyrovnať. Od začiatku sa zápas niesol v podobe aktivity na obidvoch stranách, no bohužiaľ, naše šance v prvom polčase, až na jednu, ostali nevyužité. Naopak, súper dvakrát prestrelil našu obranu a trikrát využil katastrofálne chyby v našej rozohrávke. Výsledok 1:5 bol po polčase alarmujúci, ale domáci chalani v druhom polčase ukázali ako neraz v tejto sezóne, že vedia zabojovať a keď im vyjde jedna, dve akcie, dostanú pod tlak aj takého súpera akým je Lučenec. Škoda len, že na góly Rafanidesa a Tužinského po pekných akciách nenadviazala v aktivite aj zahraničná štvorka. Výsledok zápasu ma veľmi mrzí, nakoľko sme ponúkli súperovi prvý mečbal na ich pôde, kde sa však opäť pokúsime zabojovať o víťazstvo.“

Marián Berky (tréner Mimel Lučenec): „K zápasu sme pristúpili zodpovedne. V prvom polčase sme si vytvorili dostatočne veľký náskok 5.1. Mrzí ma v druhom polčase desaťminútová pasáž, kde sme inkasovali zbytočne dva góly a súper sa dostal späť do zápasu. Takýto skrat si nemôžeme dovoliť v play-off. Našťastie, že sme potom ešte strelili dva góly a kontrolovali priebeh hry až do konca. Chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť do Banskej Bystrice. Teraz nás čaká tretí štvrťfinálový zápas, na ktorý sa potrebujeme dobre pripraviť a ukončiť túto sériu na 3:0.“

Tretí zápas je na program v piatok o 19.00 hod v športovej hale Arena v Lučenci. Banskobystričania sa budú snažiť prekvapiť favorita a zaknihovať prvú výhru v sérii.

Kompletnú fotogalériu zo zápasu nájdete tu…