Uplynulý víkend návštevníkov Arakova v SC Point privítali nielen farebné ary, ale tiež štvorica nádherných kakadu papagájov. Tento kakadu attack mal taký úspech a návštevníci boli takí nadšení, že sa zopakuje aj tento piatok, sobotu a nedeľu. Čo vlastne bolo také zaujímavé?

Jednoznačnou hviezdou víkendu bol vzácny kakadu palmový s menom Arnie. Obrovské očakávania určite splnil a nezostal pyšne sedieť na strome. Nádherne pózoval a mnohí sa presvedčili, že je obrovský maznák, ktorý miluje spoločnosť a obdiv. Nechal sa škrabkať aj bozkávať. Znovu pripomíname, že takýto osobný kontakt s ním môžete zažiť jedine v Arakove v SC Point v Banskej Bystrici.

Vôbec prvýkrát bol medzi návštevníkmi aj najstarší člen rodiny Arakovo. Už 11-ročný kakadu molucký sa volá Johnny a okamžite prebral funkciu lídra v kakadu štvorici. Jeho najobľúbenejšou činnosťou je česanie vlasov a fúzov zobákom. Každého návštevníka privítal svojským tancom na bidle. Bolo vidieť, že sa medzi ľuďmi cíti vynikajúco a hlavne deti boli z neho uchvátené.

Ďalšou zo štvorice kakadu attack je už dobre známa Terka. Tá sa najnovšie naučila pekne pozdraviť návštevníkom. Terka celý víkend zaľúbene hľadela na Johnnyho a každému bolo jasné, že vzniká veľká láska. Vďaka veľkému počtu nadšených ľudí nebol priestor na ľúbostné scény, no vždy keď sa dalo sedeli vedľa seba.

Posledým zo štvorice je kakadu biely – Trevor. Je to ešte len mláďatko, ktoré zvedavo hľadí okolo seba a snaží sa napodobniť starších profesionálov.

Opäť sa nám potvrdilo, že naše papagáje milujú ľudí a ľudia milujú ich. Nenechajte si preto ani tento víkend ujsť KAKADU ATTACK v OC Point Banská Bystrica. Ľutovať nebudete a uvidíte, že aj papagáje majú svoje vlastné príbehy a povahu.