V druhom zápase semifinále privítal UMB Hockey Team na domácom ľade štvornásobného majstra EUHL – UK Praha. V prvej tretine predviedli tímy veľmi vyrovnaný zápas, druhú tretinu vyhral s prehľadom domáci tím, tretiu súperi. Po napínavom súboji, ktorý vyústil do niekoľkých potyčiek, napokon aj napriek vysokému náskoku v počte striel 34:53 súper podľahol.

Už 11 sekúnd od vhodenia úvodného buly sa domáci mohli radovať z prvého gólu zápasu, o ktorý sa postaral kapitán UMB Hockey Teamu Indrych. V 4. minúte sa na trestné lavičky posadil hráč UK Praha a domáci tak získali dve minúty na ďalšie gólové akcie. Hokejisti UMB Hockey Teamu predviedli ukážkovú hru v presilovke, ktorú zapečatil Vydúrek po Indrychovej asistencii. Hneď na to vystriedal Březáka na trestných lavičkách Novák. Súperom sa v oslabení podarilo znížiť stav stretnutia na 2:1 vďaka Krudencovej presnej strele. Nasledujúce minúty sa hrali prevažne v obrannom pásme domáceho tímu. Tlaku súperov však Korytár nepodľahol.  Už niekoľkokrát spomínaný prívlastok bystrického brankára Korytára excelentný, sa potvrdil aj tentokrát, keď svojimi zákrokmi spacifikoval každú  jednu strelu súperov. Minútu do konca prvej tretiny sa už skórujúci Indrych pokúsil o ďalší gól, no Jelínek chytil strelu lapačkou.

V 23. minúte UK Praha po tretíkrát inkasovala. V úniku sa korčuliarsky predviedol Mendel, ktorý zvládol skokom prekonať súpera, zavesiť do ľavého horného rohu a tak posunúť svoj tím do dvojgólového vedenia. V 26. minúte súper odpovedal a znížil skóre na 3:2. Tréner domáceho tímu si tak vzal oddychový čas. V 34. minúte sa pred gólmanom UK Praha strhla mela, ktorá vyústila do ďalšej úspešnej gólovej akcie zakončenej Brnčalom. UMB Hockey Team pridal na gólové konto tohto zápasu ďalší gól aj v priebehu 35. minúty. O gól sa zaslúžil Šeliga, ktorý po presnej asistencii Vydureka zapečatil strelu príklepom. Po uplynutí trestov v 40. minúte pokračovala hra 5 na 4, kde sa domácim podarilo zvýšiť skóre na 6:2. Bystričania neprestávali napádať Jelínka a ich pretrvávajúcemu tlaku podľahol aj 21 sekúnd do konca tretiny. Puk za jeho chrbát dostal Adamčík.

V 42. minúte sa o zníženie stavu na 7:3 postaral Novák.  V 49. minúte rozhodcovia odpískali samostatný nájazd pre súperov, ktorý nebol premenený. Hra pokračovala 5 na 4. Presilovú hru domáci nevyužili. V 55. minúte vzišla potyčka, do ktorej sa zaplietol Kamzík. O minútu na to sa strhla ďalšia bitka, z ktorej na trestné lavičky odkorčuľovali Sapár, Koch, Janák za domáci tím, Kukačka a Veselý za tím UK Praha. Všetci títo hráči si odpykávali tresty za údery. Trestná lavička domáceho tímu bola päť minút do konca zápasu plne obsadená. Hra pokračovala 3 na 6, keďže súperi sa rozhodli posilniť účinkujúcu päťku stiahnutím brankára z hry. Tento krok im pomohol, nakoľko v 58. minúte skórovali a znížili stav stretnutia na 7:4. Na ľadovej ploche už hrali za domáci tím štyria hráči. Atmosféra na zimnom štadióne bola napínavejšia každou sekundou, nakoľko sa hral zápas prevažne pred bránkou Korytára. Ďalší gól pre súperov padol aj v 59. minúte, kedy sa o toto zníženie stavu stretnutia na 7:5 postaral Valder. Stav stretnutia sa už v priebehu poslednej minúty nezmenil a UMB Team postupuje po výhre 2:0 v sérii do finále.

EUHL – semifinále play off – druhý zápas – Banská Bystrica

UMB Hockey Team vs. UK Praha 7:5 (2:1, 5:1, 0:3)

Góly:  1. Indrych (Žáčik), 5. Vydurek (Indrych), 23. Mendel, 34. Brnčal (Indrych, Mendel), 35. Šeliga (Vydurek), 40. Žáčik (Brnčal, Koch), 40. Adamčík – 6. Krudenc (Březák), 27. Březák (Matějka, Valder), 42. Novák (Slánský, Kasala), 58. (Pulkrab, Bartoš), 59. Valder (Svoboda). Zápas sledovalo 216 divákov. UMB zvíťazilo v sérii 2:0 na zápasy a postúpilo do finále.

Zostava UMB Hockey Team: Korytár – Adamčík, Garay, Žáčik, Kandra, Kadlečík, Studený, Koch, Vydurek, Šeliga, Tatár, Kamzík, Primus, Sapár, Indrych, Leško, Janák, Brnčal, Mendel

Zostava UK Praha: Jelínek – Baláž, Bartoš, Klinger, Slavíček, Březák, Černý, Kukačka, Slánský, Kasala, Svoboda, Pulkrab, Krudenc, Steklík, Novák, Špičan, Veselý, Matějka, Valder, Malý

Povedali po zápase:

Zbynek Kukačka (hlavný tréner UK Praha): „Z dnešného stretnutia by som rád vyhodnotil dva kľúčové momenty. Po prvé, prišli sme neskoro na stretnutie, čo nebola úplne naša vina. Nevydaril sa nám vstup do stretnutia. Po dvoch minútach sme už prehrávali 2:0. Do stretnutia sme sa dostali pri stave 3:2, kedy nám súper odskočil až na 7:2. Keď sa hra v tretej tretine zdramatizovala, ten náskok bol vysoký, a nedalo sa s tým nič robiť. Na psychiku je to ťažké, keď sa snažíte sa vyrovnať, tlačíte, máte aj šance, ktoré nepremeníte a súper aj z náznaku šance premení gól. Semifinále stále beriem ako pozitívne. Nemôžeme vyhrávať do aleluja. Celý UMB urobil obrovský kus práce, zapracovali ten tím, je stabilizovaný, predvádzajú kvalitnú hru, majú to kompaktné, veľmi ťažko sa im dáva gól.“

Lukáš Opáth (hlavný tréner a športový riaditeľ UMB Hockey Teamu): „Bol to ťažký zápas. Už ráno na mítingu s mentálnym koučom sme si povedali, že to, čo stačilo v Prahe, nebude stačiť doma, bol to omnoho náročnejší zápas. Dali sme aj šťastné góly, čo sa dá povedať, že aj rozhodlo. Tá hra už nebola taká akú by som chcel, hlavne ku koncu, čo nás mohlo stáť aj celý zápas, ale na to sa už nikto nepýta. Sme tí, ktorí po prvýkrát vyradili UK Praha z play off. Štvrtá sezóna, tretí krát vo finále, to nebude náhoda. Je to skvelý pocit. Myslím si, že kto si to má zaslúžiť ak nie UMB, ktorý za štyri roky urobil kus roboty. Myslím si, že to je obraz našej práce a možno aj pre ligu, aby vedela akou cestou by sa mala vydávať. Každý chce vyhrať tú trofej, my sme tam už tretíkrát. Bude to však ťažké, oba mužstvá sú kvalitné, musíme sa na to pripraviť. Určite to bude výborné finále. Korytár by sa mohol označiť za muža série, nie iba zápasu. Vychytal nám mnoho šancí. Celý tím si to však zaslúži, oni si zaslúžia aj ten titul. Povedal som im, nech to vyhrajú pre seba, lebo si myslím, že si to skutočne zaslúžia.“