Hráči Paneuropa Kings Bratislava zavítali na banskobystrický štadión, aby si zmerali sily s hráčmi z UMB tímu. Prvá tretina bola vyrovnaná. V druhej tretine sa do vedúcej pozície dostali súperi. UMB tím sa pokúšal dorovnať skóre, no šance boli neúspešné.

UMB Banská Bystrica vs. Paneuropa Kings Bratislava 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Góly: 45. Ferletjak (Koch), 58. Koch (Kandra) – 27. Podgorski (Jankovský), 41. Barták (Krahulec), 49. Jankovský (Hubek, Podgorský), 60. Szabó (Takáč).

Zostava UMB Banská Bystrica: Likavčan (Malatinec)- Kandra, Nociar, Ferletjak, Kamzík, Indrych,Janečko, Michalčík, šeliga, Málus, Tenkel, Koch, Žáčik, Mendel, Primus, Mančák, Studený, Rajčan, Akantis, Knut, Kováčik

Zostava Paneuropa Kings Bratislava: Porubský (Orlík)- Ketner, Holeša, Barták, Takáč, Krahulec, Kopecký, Tarabík, Jankovský, Szabó, Podgorski, Šotek, Hronec, Hubek, Jonášek, Barilla, Findura, Adamík

Hokej - EUHL play off - UMB Banska Bystrica vs. Paneuropa Kings - 29.03.2016 - Banska Bystrica

V prvej tretine viedli tímy na ľade vyrovnaný súboj. UMB tím dostal veľkú možnosť skórovať počas dvoch presiloviek. Ani jedna z akcií sa im však nevydarila. Po prvej tretie bol stav bezgólový 0:0.

Druhé dejstvo, konkrétne 24. minúta, priniesla dve vylúčenia hráčov domáceho mužstva. Králi sa tak dostali do výhodnej pozície, ktorú aj využili. V 27. minúte strelil Podgorski prvý gól zápasu. Súperi sa vo vedúcej pozícii dostali do presilovky po druhý krát v 30. minúte. Opäť vytvorili pred bránkoviskom UMB tímu tlak. Likavčan však tentokrát nepodľahol ani jednej strele. Bystričanom až do konca tretiny nevyšli pokusy ovyrovnanie.

Hneď spočiatku poslednej tretiny sa Barták po Krahulecovej asistencii dostal do útočného pásma domáceho tímu. Využil svoje výhodné postavenie a peknou strelou prekonal Likavčana. V 45. minúte sa konečne usmialo šťastie aj na UMB-čkárov. Obrovská snaha Ferletjaka skórovať sa naozaj vyplatila. Za modrou čiarou nahodil puk smerom na bránku hostí, ten sa šťastne odrazil až pred brankára Orlíka, ktorý zostal zaskočený a puk nakoniec skončil za jeho chrbtom. Hokejisti Paneuropa Kings však nenechali nič na náhodu . Puk si vybojoval Jankovský a ľahkou strelou opäť rozhýbal sieťku domácej bránky. Po oddychovom čase UMB tímu sa v 58. minúte k puku dostal Koch a povzbudil svoje mužstvo ďalším gólom. Blížiacim koncom zápasu sa Bystričania rozhodli zapojiť šiesteho korčuliaria a skúsiť powerplay. Po stiahnutí brankára z ľadu sa šikovne dostal do šance Szabó a svojou priamou strelou do prázdnej bránky uzavrel stav stretnutia na 2:4.

Druhý semifinálový zápas je na programe v sobotu 2. apríla o 19.00 hod v Bratislave.