Hráči UMB potrebovali zdolať v poslednom zápase Masarykovu Univerzitu, aby postúpili do finále. Tú v prvom stretnutí zdolali 4:3, ale pred domácim publikom prehrali rovnakým výsledkom. Séria sa tak predĺžila o tretí, posledný zápas.

Úvod stretnutia mali opäť lepší domáci hráči, ktorí sa dostali k prvej strele po 20 sekundách hry. Hostia boli po včerajšej výhre istejší na hokejke. Presilová hra Banskobystričanov v 8. minúte mala ostrejší náboj a Kandra od modrej čiary krásnou strelou otvoril skóre. Masarykova Univerzita sa snažila opäť rozhodiť domácich tvrdou hrou. Na koncentrovaný výkon UMB nedokázali nájsť hostia recept a začali sa dopúšťať viacerých chýb v obrane. Jednu takúto potrestal v 16. minúte Primus po dobrom forčekingu. Hostia po druhom góle skúsili preveriť mentálnu stránku hráčov UMB a začali v zápase zbytočne provokovať šarvátkami a faulami. Záver prvej tretiny priniesol ešte jeden gól, v ktorom Račický z dorážky znížil na 2:1.

Po pätnásť minútovej pauze začalo druhé dejstvo. Pre rozhodcov bol tento duel mimoriadne náročný, pretože viaceré zákroky hráčov boli na hrane. Na oboch stranách sa striedali nepresnosti a nikto sa tak do väčšej šance nedostal. Hostia v 26. minúte vystrelili od modrej, ale dorážky pred Korytárom znemožňoval dobre vytláčajúci Kadlečík. Banskobystričania dostali o minútu neskôr k dispozícii presilovú hru, v ktorej zatlačili súpera, ale ani viaceré strelecké pokusu na gól nestačili. Brno v 34. minúte z nenápadnej akcie dokázalo vyrovnať po slabom dôraze domácich hráčov. Vylúčenia boli v zápase bežnou záležitosťou. V 39. minúte Mendel potrestal chybu v obrane a zoči-voči Nirovi poslal UMB opäť do vedenia.

Do tretej tretiny nastúpil domáci výber s väčšou pohodou a súpera si držal ďaleko od svojho gólmana. Hra sa od 45. minúty rozprúdila a divákov tak bavil dobrý hokej. Dejisko zápasu bolo prevažne v pásme hostí, kde Banskobystričania držali hru pri mantineloch. Na koncentrovaný výkon domácich hráči Masarykovej Univerzity nevedeli nájsť vhodný recept. Tempo bolo na oboch stranách vysoko naladené o čom svedčili dlhé hry bez prerušenia. UMB v posledných 4 minútach držala súpera ďaleko od Korytára. V 59. minúte skúsili hostia hru bez brankára. To sa im však nevyplatilo a na 4:2 do prázdnej brány upravil Novodomec. Banskobystričania tak zvládli tretí zápas v sérii a postupujú do finále Európskej univerzitnej hokejovej ligy.

EUHL – semifinále play-off – 3. zápas – Banská Bystrica

UMB Hockey team vs. HC Masaryk University 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 8. Kandra (Brnčal), 16. Primus (Studený), 39. Mendel, 59. Novodomec – 20. Račický (Brabec), 34. Biolek (Vlasin).

Zostava UMB Hockey team: Korytár – Kadlečík, Jendrol, Garay, Kacha, Seliga, Tatar, Adamčík, Kamzík, Žáčik, Kandra, Primus, Sapar, Novodomec, Tenkel, Studený, Kasanický, Janák, Brnčal, Mendel, Koch

Zostava HC Masaryk University: Nir – Sedlák, Brabec, Matov, Marsalek, Ivičič, Grman, Čtvrtníček, Polesný, Biolek, Vomočil, Vaverka, Rička, Vlasin, Sedláček, Grygera, Bustin, Strakoš, Florek, Tomanik, Račický

Povedali po zápase:

Filip Kandra (kapitán UMB Hockey team): „Tretí zápas hodnotím opäť ako vypätý, vyrovnaný s dobrým tempom hry. Hrali sme od úvodu svoju hru, pridali dva góly, ktoré Brno dokázalo stiahnuť. Naďalej sme však hrali to čo sme si pred zápasom povedali v kabíne, nereagovali na provokácie súpera, a pridali ďalší gól. Séria bola náročná, v prvých dvoch zápasoch rozhodol len jeden gól. Vo finále nás čaká Praha alebo Trenčín. V podstate je mi jedno koho dostaneme, pretože oba celky sú veľmi kvalitné a poraziť ich musíme tak či tak.“

Róbert Mendel (autor gólu na 3:2): „Brno stratilo puk na modrej čiare, zobral som ho na hokejku a smeroval na gólmana. Vedel som že chcem strieľať a nekľučkovať. Cestou som premýšľal, kde umiestnim strelu a všimol som si škulinu pri pravom betóne. Skúsil som tam vystreliť a puk padol do bránky. Súpera tretí gól nalomil. Dokázali vyrovnať na 2:2 a my sme opäť odskočili na rozdiel gólu. Tesné vedenie sme si už postrážili a postúpili do finále. Vo finále by som si úprimne prial skôr Prahu, s ktorou sme hrali viac zápasov. Vieme ako hrajú, poznáme ich slabé stránky, čo by nám výrazne pomohlo v záverečnej sérii.“