Banskobystrickému tímu UMB sa do cesty postavili hokejisti Plzne. Z troch bodov sa nakoniec tešili hostia z Česka, ktorí po ťažkom boji zvíťazili nad domácim tímom 6:5.

UMB Banská Bystrica vs. Akademici Plzeň  5:6 (1:2, 3:3, 1:1)

Góly: 6. Kováčik (Janečko), 23. Knut (Janečko, Kasanický), 25. Mančák, 29. Kamzík (Kandra), 41. Málus (Koch) – 13. Dědič (Faschingbauer, Kašpar), 17. Faschingbauer (Polívka), 22. Franěk (Pondělík, Kašpar), 25. Pondělík (Franěk, Dědič), 31. Franěk (Blumentrit), 51. Fischingbauer (Polívka)

Zostava UMB Banská Bystrica: Likavčan (Malatinec)- Žáčik, Kandra, Ferletjak, Kamzík, Indrych, Nocian, Koch, Primus, Málus, Šeliga, Kasanický, Studený, Mendel, Akantis, Mančák, Janečko, Rajčan, Kováčik, Knut, Maliňák, Ramaj, Tenkel, Prandorfy, Michalčík

Zostava Akademici Plzeň: Smejkal – Faschingbauer, Polívka, Ingriš, Pondělík, Blumentrit, Svoboda, Radouch, Kašpar, Malota, Franěk, Sedláček, Sequens, Dušek, Dědič, Škarka, Rubeš, Fiala, Valeček, Fišer, Červenka, Linhart, Ryba, Řeřábek, Charvát, Šimůnek, Brand, Krajhanzl, Tichý

UMB hockey team Akademici Plzen, hokej 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Prvú úspešnú strelu zápasu si v šiestej minúte na konto pripísal hráč domáceho tímu Kováčik. Znepokojení hostia sa v jedenástej minúte pokúšali o skórovanie, v čom im však domáci brankár úspešne zabránil. Po snahe bystrického tímu prevzal opraty opäť súper z Česka a vyrovnal skóre na 1:1. Onedlho si plzenský hráči akciu zopakovali a prvá tretina sa ukončila ich výhrou 1:2.

Prevaha hostí pokračovalo aj začiatkom druhej tretiny, keď hneď vo 24. minúte uštedrili Bystričanom gól. Útok im vzápätí vrátil Knut, a zmenil stav stretnutia na 2:3. Ďalšie minúty spôsobili na štadióne poriadny rozruch. Puk sa počas nich ocitol v oboch bránkach. Po akcii Pondělíka sa zápas upokojil a skóre bolo naklonené na stranu hostí 3:4. V desiatej minúte potešil domáci tím Kamzík svojou strelou smerovanou medzi betóny brankára na súperovej strane. Domáci tím sa však z úspechu netešil dlho. Blumentritová strela odrazená od mantinelu sa dostala pod hokejku Franěka a ten bez váhania skóroval. Finálne skóre druhej tretiny bolo 4:5.

Spočiatku tretej tretiny po Kochovej asistencii vyrovnal Málus skóre na 5:5. Po zvyšok zápasu bola viditeľná snaha na stranách oboch tímov. Úspešnejší však boli Akademici. Fischingbauer svojou strelou zvýšil skóre na 5:6, ktoré zostalo do konca zápasu nezmenené.

Najbližši zápas odohrajú zverenci trénera Lukáša Opátha v pondelok 22. februára na ľade UK Praha.