Na zimnom štadióne v Banskej Bystrici privítal domáci UMB Hockey Team súperov z Krynice na druhom zápase štvrťfinále play off. Zo strany domáceho tímu bol tento zápas veľmi aktívny. Hráči UMB preukazovali veľmi odvážnu a dravú hru, zatiaľ čo súperi prevažne iba bránili.

Skóre zápasu sa otvorilo už v 3. minúte. Kitayeu podľahol strele Vydureka, ktorý úspešne skóroval aj v prvom zápase štvrťfinále play off . V priebehu 4. minúty sa pokúsil brankára atakovať aj Janák, no puk zasiahol jeho pravý betón.  Skóre na strane domácich sa zvýšilo v priebehu 10. minúty. Prvý atakoval brankára Krynice Janák, no strela bola neúspešná. Odrazeného puku sa tak zmocnil Sapár a poslal ho za Kitaeuov chrbát. Do trojgólového vedenia poslala UMB Hockey Team strela v 11. minúte, ktorú po Indrychovej asistencii zakončil Žáčik. Banská Bystrica predvádzala na ľade odvážnu hru, čo sa preukázalo aj v 17. minúte. Šeliga atakoval brankára z Krynice spoza bránky a pretlačil puk za bránkovú čiaru.

Do druhej tretiny vstúpili hráči na ľadovú plochu v rovnakom tempe. Krynica sa málokedy dostala do svojho útočného pásma a domáci neprestávali napádať brankára na strane súperov. V 24. minúte Brnčal vypichol hráčovi z Krynice puk, ktorý si privlastnil Indrych a skóroval na 5:0. O 6. gól UMB Hockey Teamu sa zaslúžil Leško v 33. minúte po asistencii Majlinga a Tatára. V 35. minúte sa začal črtať debakel. Bránka súperov bola zasiahnutá po siedmykrát vďaka Brnčalovi a jeho strele ponad brankárovu lapačku. V bránke súperov už stál druhý brankár Romanov, ktorý bol otestovaný v ďalších sekundách aj Leškom, ktorý skóroval druhýkrát v tomto zápase. A debakel bol na svete. Svojou druhou úspešnou strelou sa Šeliga zaslúžil o vzrast skóre na 9:0. Druhú tretinu ešte stihol v posledných sekundách zapečatiť Kandra, ktorý prepísal stav stretnutia na 10:0.

V prvých sekundách tretej tretiny domáci pokračovali v gólovom reťazci. V poradí 11. gól zápasu pretlačil do brány už skórujúci Leško a zapísal si tak hetrik. V 43. minúte sa Krynica dostala do úniku, no Korytár chytil po strele puk do lapačky. Súperi sa herne prebrali a v priebehu prvých štyroch minút sa po prvýkrát v tomto zápase dokázali udržať v útočnom pásme. V 48. minúte sa do skórujúcej línie zapísal aj Adamčík, ktorý predviedol bekhendové zakončenie popri Romanovej lapačke. Stav stretnutia bol po tomto góle už 12:0. Dve minúty do konca zápasu sa ešte vylučovalo na strane domácich. K záveru zápasu rozhodcovia odpískali samostatný nájazd pre súperov, na ktorom sa podujal Vekselsthein. Po úspešnom nájazde pokazil Korytárovi radosť z čistého štítu a znížil stav stretnutia na 12:1.

EUHL – štvrťfinále play off 2. zápas – Banská Bystrica

UMB Hockey Team vs. Academy 1928 KTH Krynica – Zdrój 12:1 (4:0, 6:0, 2:1)

Góly: 3. Vydurek, 10. Sapár ( Janák, Studený), 11. Žáčik (Indrych, Mendel), 17. Šeliga (Adamčík, Kasanický), 24. Indrych (Brnčal), 33. Leško (Majling, Tatár), 35. Brnčal (Mendel, Indrych), 35. Leško (Majling, Korytár), 37. Šeliga ( Janák, Adamčík), 40. Kandra (Majling, Tatár), 42. Leško (Majling), 48. Adamčík (Kasanický, Studený) – 60. Vekselsthein. Zápas sledovalo 237 divákov. Stav série 2:0. UMB postúpilo ďalej.

Zostava UMB Hockey Team: Juraštík, Korytár – Sapár, Garay, Šeliga, Tatár, Adamčík, Kamzik, Žáčik, Kandra, Primus, Majling, Vydurek, Indrych, Kadlečík, Studený, Leško, Kasanický, Janák, Brnčal, Mendel, Koch

Zostava Academy 1928 KTH Krynica – Zdrój: Romanov, Kitayeu – Chikida, Kindiukov, Morozov, Kharlapov, Sokolovskiy, Podolianiuk, Emelianov, Polinin, Vekselsthein, Alferov, Lomaev, Kopyttsov, Picheuv, Shalamov, Alimov

Povedali po zápase:

Marek Kristek (hlavný tréner Academy 1928 KTH Krynica – Zdrój): „Videli ste sami aký bol obraz hry od prvej tretiny. My sme si ten zápas prehrali už v úvodnej tetine, kde sme urobili veľa chýb. Odišli sme mentálne po tom prvom zápase. Tam už nie je co dodať. Nebudem sa vyjadrovať k nejakým veciam bližšie. Na ľade sa urobili veľa chýb, odišli sme aj korčuliarsky. Ja chcem len zablahoželať UMB Hockey Teamu k postupu, nie je tu čo hodnotiť. Čo sa týka sezóny, rozdelil by so to do dvoch častí. Posledných sedem zápasov sme prakticky vyhrali a to je maximum, čo sme dosiahli ako mužstvo. Bál som sa play off, myslím si že v prvom zápase sme boli pre UMB Hockey Team dôstojnejším súperom. A myslím si, že to bolo naše maximum, že sme sa do play off dostali.“

Lukáš Opáth (hlavný tréner a športový riaditeľ UMB Hockey Teamu): „Takto hladký priebeh sme neočakávali. Mali sme však dobrú prípravu a dnes po sedení s mentálnym koučom som vedel, že to bude dobré, a tak to aj na tom ľade bolo. Trocha nás mrzí Korytárova nula. Hrali sme do tých posledných 9 sekúnd, nie do poslednej sekundy. Urobili sme chybu.  Nemôžeme v oslabení vybehnúť traja do útoku, potom bol protiútok a trestné strieľanie. Myslím si, že ten gól nie je podstatný, ale máme z toho veľké ponaučenie, pretože každá šanca a každý detail môže byť v play off rozhodujúci. V tomto prípade nebol, no v inom zápase môže byť. Každopádne sme si z toho vzali veľké ponaučenie.“

V semifinále sa stretne UMB s UK Praha. Séria sa hrá opäť na dve víťazné stretnutia.