Na hráčov UMB čakala dôležitá úloha – zvíťaziť pred domácim publikom a postúpiť do ďalšieho kola play-off. V prvom zápase vyhrali v Ostrave výsledkom 3:1. V dnešnom stretnutí rozhodla silná druhá tretina, v ktorej Banskobystričania súperovi nedali šancu.

Úvod zápasu začali lepšie domáci, ktorí sa dostali hneď po 20 sekundách k prvej strele na gólmana Šrameka. Hráči UMB však dokázali držať puk na svojej hokejke a početnou streľbou sa snažili otvoriť skóre pod Urpínom. Z nebezpečného brejku Banskobystričanov v 8. minúte najprv nič nehrozilo, ale po perfektnej prihrávke od Sapara už Primus pomedzi betóny otvoril skóre. Po úvodnom góle tal pokračoval tlak v podaní hráčov UMB. V 10. minúte sa od modrej čiary presadil Mendel a Banskobystričania viedli už 2:0. Hostia svojou hrou nedokázali nadviazať na tempo hry UMB. O prvé vylúčenie v zápase sa postarala v 15. minúte Ostrava. V presilovej hre hráči UMB iba nastrelili konštrukciu brány, ale v následnom oslabení dokázali zvýšiť na 3:0.

V druhom dejstve sme sa však hostia dočkali zníženia z hokejky Baču a Ostrava tak využila svoju ďalšiu presilovku. Hostia sa z prvej dvadsaťminútovky poučili a zatvorili svoju obranu pre väčšie individuálne pokusy hráčov UMB. Ani táto taktika však nestačila, pretože v ďalšej presilovke Ostrava opäť inkasovala gól. Brnčal potrestal chybu v obrane hostí a šikovnou kľučkou oklamal gólmana Šrameka. Týmto gólom sa začal domáci kolotoč. V 32. minúte zvýšil Primus, keď dokázal nájsť v hradbe obrany hostí maličkú škulinku a zvýšiť tak na 5:1. Banskobystričania si aj naďalej robili z hráčov Ostravy trhací kalendár, keď sa o minútu neskôr presadil Brnčal. Ostrava si po rýchlych troch góloch zobrala oddychový čas. Ani to však nepomohlo, pretože v 35. minúte navýšil z brejku peknou strelou Tenkel. O minútu neskôr pokračovalo psychické vyhorenie hostí, ktorí po hetriku Brnčala prehrávali už 8:1. Zápas sa tak do veľkej miery rozhodol v druhej tretine.

Posledná tretina začala rozpačito z jednej aj druhej strany. Domáci hrali s obrovskou pohodou a svoj náskok dokázali v 45. minúte navýšiť štvrtým gólom Brnčala. Hráči UMB po góle opäť zatvorili hostí v ich pásme a vytvorili si súvislejší tlak. Banská Bystrica si tak zahrala pomyslenú päťminútovú presilovku. Po krásnej kombinačnej hre obohatil gólovú mašinériu domácich kapitán Kandra. Zápas sa už v poslednej desaťminútovke len dohrával. Jeden presný zásah si pripísali ešte hostia a na druhej strane hráči UMB dvakrát zvýšili z hokejky Janáka a Studeného. Prvú štvrťfinálovú sériu tak hráči UMB hockey team zvládli, a v ďalšom kole play-off tak na nich pravdepodobne čaká Brno.

EUHL štvrťfinále play-off  – 2. zápas – Banská Bystrica

UMB Hockey team vs. BO Ostrava 12:2 (3:0, 5:1, 4:1)

Góly: 8. Primus (Sapar, Koch), 10. Mendel (Jendrol), 19. Leško (Adamčík), 29. Brnčal (Mendel), 32. Primus (Sapar, Tenkel), 33. Brnčal (Mendel, Novodomec), 35. Tenkel (Žáčik, Primus), 36. Brnčal (Mendel, Novodomec), 45. Brnčal (Novodomec, Jendrol), 49. Kandra (Mendel, Žáčik), 50. Janák (Adamčík), 58. Studený (Adamčík, Kasanický) – 22. Bača (Gelnar), 51. Moravčík (Plasek, Maj). Konečný stav série 2:0.

Zostava UMB Hockey team: Korytár – Jendroľ, Garay, Kacha, Seliga, Adamčík, Kamzík, Žáčik, Kandra, Primus, Sapar, Novodomec, Kadlečík, Tenkel, Studený, Leško, Kasanický, Janák, Brnčal, Mendel, Koch

Zostava BO Ostrava: Šramek – Skalický, Nerdelli, Hudec, Richtár, Maj, Kurnik, Bača, Veselý, Plašek, Zberovský, Kovalski, Kosina, Pasker, Gelnar, Dvořák, Štepan, Moravčík, Prepsl

Po zápase povedali:

Marek Janík (asistent trénera UMB Hockey team): „Dnešný zápas hodnotím veľmi pozitívne. Úvod stretnutia bol z naše strany pomalší, pretože aj prvý zápas bol proti Ostrave veľmi vyrovnaný. Súper dnes nedokázal nadviazať rovnaké tempo aké sme nasadili. Po premenených akciách však odišla nervozita z našich hokejok a zápas tak bol už iba v našej réžii. V ďalšom zápase nás čaká pravdepodobne Brno. Bude to oveľa náročnejší súper, čiže čakáme kvalitnejší hokej z jednej aj druhej strany.“

Filip Kandra (kapitán UMB Hockey team): „Dnešný výkon celého tímu hodnotím ako veľmi dobrý. Chalani si tento zápas chceli užiť pred fanúšikmi, pretože sme hrali po dlhšej dobena domácom ľade. Herne sme boli od súpera o triedu lepší, čo dosvedčujú akcie a aj množstvo gólov, ktoré sme nastrielali. Túto sériu by som charakterizoval ako rozbiehajúci sa vlak. V prvom zápase sa podpísala únava z dlhej cesty ale výsledok 3:1 sme si ustrážili. V dnešnom zápase sme začali výborne. V prvej tretine sme odskočili na rozdiel troch gólov, v druhej sme síce inkasovali, ale piatimi gólmi sme súpera vyradili z hry. Ďalšie kolo play-off nás čaká opäť náročný súper, ktorého chceme zdolať a napredovať tak až do finále.“