Barani privítali v rámci 3. kola Tipsport ligy na domácom ľade Piešťany. Práve súper zo západného Slovenska sa nachádzal na čele súťaže, keď ešte nepoznal chuť prehry. V takej istej pozícii, avšak len s horším skóre, boli aj zverenci trénera Vladimíra Országha. Pod Urpínom sa preto dal očakávať vyrovnaný duel.

HC’05 iClinic Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 24. Majdan (Sandgren, Sonne), 34. Majdan (Handzuš, Pašek) – 45. Holovič (Ručkay). Zápas sledovalo 1973 divákov.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Corbeil – Sandgren, Ďatelinka, Čížek, Šmach, Gründling, M. Rosandič, Homer, Petran – Majdan, Galamboš, Sonne – Lunter, Handzuš, Pašek – Handlovský, Kytnár, M. Hudec – Matoušek, Zigo, Lamper

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Košarišťan – Filip, Gachulinec, Brňák, Kotaška, S. Hudec, Gipters, Hluch, Krotov – Petráš, Stantien, Belluš – J. Ručkay, Holovič, Filo – Balej, Brancis, Kučera – Hrehorčák, Tomčák, Tibenský

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica - SHK 37 Piestany - 15.09.2015 - Banska Bystrica
Andrej Košarišťan sa v drese Piešťan prekonával

V bránke havranov sa predstavila minuloročná brankárska jednotka Banskej Bystrice Andrej Košarišťan. Naopak v bránke baranov dostal voľno Jason Bacashihua a prvýkrát v sezóne nastúpil Mathieu Corbeil. Práve 24-ročný rodák z Montrealu bol v prvých minútach zamestnanejším mužom. Domáci postupom času ale prebrali opraty zápasu do svojich rúk. Prvú väčšie príležitosť mal v 8. minúte Brett Sonne, s jeho tečom si však Košarišťan poradil. V 12. minúte mohli z ničoho nič udrieť Piešťany, Holovič zakončoval do poloprázdnej brány, avšak Corbeilovu svätyňu netrafil.  Barani následne pokračovali v tlaku, no vytúžený gól nepadol ani po šanciach Handzuša, Pašeka či Ziga. Do šatní sa tak odchádzalo za bezgólového stavu.

Hráči HC´05 iClinic vstúpili aj do druhého dejstva tak, ako skončili to prvé. Už v 22. minúte mal po chybe Košarišťana veľkú príležitosť Lamper, brankár hostí ale svoje zaváhanie dobrým zákrokom napravil. O minútu na to mal gól na hokejke domáci útočník Handlovský, ale Andrej Košarišťan v bránke Piešťan sa prekonával. Kúzla ho zbavil až v 24. minúte Juraj Majdan, ktorý perfektne umiestnil prihrávku Sonneho a nedal gólmanovi hostí žiadnu šancu – 1:0. V 32. minúte mohol zvýšiť náskok baranov aktívny Sonne, no ani on ani Zigo nevyzreli na svojho bývalého spoluhráča. Prišla však 34. minúta, Michal Handzuš našiel spoza bránky voľného Majdana a ten strelou zápästím vymietol ľavý horný roh Košarišťanovej brány – 2:0. Následne sa hra upokojila, ani jeden z tímov si už výraznejšiu šancu do záveru prostrednej časti nevypracoval.

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica - SHK 37 Piestany - 15.09.2015 - Banska BystricaNeprešlo ani 46 sekúnd poslednej dvadsaťminútovky a už mohlo byť po zápase. Domáci útočník Matoušek sa ocital sám pred bránkou Piešťan, no hosťujúci brankár mu jeho strelu aj následnú dorážku zneškodnil. Havrany sa dostali do stretnutia v 45. minúte. Strelu Jakuba Ručkaya šikovne tečoval Holovič a Corbeil už nestihol zareagovať – 2:1. Domáci hokejisti sa po inkasovanom góle stiahli do obrany a vyrážali do rýchlych protiútokov. Piešťany sa snažili zatlačiť domácich, no tí pozorne bránili a hostí do gólových príležitosti nepúšťali. Necelé dve minúty pred koncom odvolali hostia brankára. V powerplay si vypracovali jednu výraznejšiu šancu, Jozef Balej ale Corbeilovu svätyňu netrafil. Barani sa už v záverečných sekundách ubránili a na svoje konto si pripísali už tretiu výhru v rade a dostali sa na čelo súťaže.

V piatok 18. septembra pocestujú banskobystrickí hokejisti do Martina. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.

Tabuľka Tipsport ligy 2015/16 po 3. kole

Por. Tím Z V VP PP P Skóre B
1. HC´ 05 iClinic Banská Bystrica HC´ 05 iClinic Banská Bystrica     3 3 0 0 0 7 : 2 9
2. Dukla Trenčín Dukla Trenčín 3 2 0 1 0 9 : 6 7
3. ŠHK 37 Piešťany ŠHK 37 Piešťany 3 2 0 0 1 10 : 7 6
4. HK mesta Zvolen HKM Zvolen 3 1 1 0 1 11 : 8 5
5. MHC Martin MHC Martin 3 1 1 0 1 6 : 4 5
6. HK Poprad HK Poprad 3 1 1 0 1 9 : 9 5
7. HK Orange 20 HK Orange 20 1 1 0 0 0 4 : 1 3
8. HK Nitra HK Nitra 3 1 0 0 2 7 : 12 3
9. HC Košice HC Košice 3 0 1 0 2 7 : 8 2