V piatok 20. novembra Banskobystrickí futsalisti privítali mladíkov zo Žiliny. Bol to súboj druhého s predposledným.

MIBA Banská Bystrica – KSF DOXX Žilina 6:0 (1:0)

Góly: M. Konder 3, M. Číž, R. Kútik, V. Giertl. Zápas sledovalo 100 divákov.

Zostava MIBA: P. Butáš – V. Giertl, M. Konder „K“, L. Riša, S. Kršák, M. Číž, M. Giertl, P. Zehnal, P. Ondrejka, R. Filadefli, D. Andraščík, R. Kútik

Futsal - MIBA Banska Bystrica vs. Doxx Zilina - 20.11.2015 - Banska BystricaOd začiatku zápasu boli aktívnejší hostia, vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí, ale buď ich zakončili nepresne, zlikvidoval ich Butáš alebo nastrelili konštrukciu brány. Banskobystričania hrozili z brejkov, prvú väčšiu šancu Zehnala vyrazil na roh hosťujúci brankár. Prvú gólovú šancu mali domáci v 15. minúte, keď najprv Číž nastrelil pravú tyčku a následnej Juhás výborným zákrokom zlikvidoval strelu Kondera. Hneď o minútu neskôr po nahrávke Kondera sa aj so šťastným presadil Číž, ktorý si otvoril gólový účet v drese MIBY. Do konca polčasu sa už neudialo a tak išli domáci do kabín s jednogólovým náskokom.

Futsal - MIBA Banska Bystrica vs. Doxx Zilina - 20.11.2015 - Banska BystricaV druhom polčase boli opäť aktívnejší hostia, ale v tomto zápase im nebolo súdené skórovať. V 27. minúte našiel Ondrejka pätou osamoteného Kondera a ten sa nemýlil – 2:0. Hneď na to mali mladíci zo Žiliny ďalšiu šancu, ale tentokrát nastrelili spojnicu Butášovej brány. V 30. minúte využili chybnú rozohrávku domáci k ďalšiemu gólu, keď prihrávku Číža efektne zakončil Kútik. V ďalšom priebehu pokračovali hostia v dobíjaní brány domácich, ale viackrát ich vychytal Butáš. V 32. minúte zachytil chybnú rozohrávku Konder a po individuálnej akcii zvýšil na 4:0. V 36. minúte sa pekne presadil cez dvoch hráčov Číž a následnej poslal Kondera do dobrej šanci, ale hosťujúci brankár podržal svoje mužstvo. Tri minúty pred koncom začali hrať Žilinčania powerplay, z ktorej sa podarilo najprv Konderovi zavŕšiť hetrik do opustenej brány a v poslednej minúte využil chybu V. Giertl, ktorý tiež poslal loptu do prázdnej brány. V tomto zápase boli väčšinu času aktívnejší hostia, ale Banskobystričania boli v tomto zstretnutí veľmi efektívni a to im zaručilo zisk troch bodov.

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „Výsledok stretnutia je pre hostí krutým. Na ihrisku bolo vidno ich futsalovú snahu o získanie troch bodov. Vďaka nadpriemernému výkonu nášho brankára a vysokej streleckej efektivite našich hráčov sme zaznamenali vysoké víťazstvo. V hre nám chýbala ľahkosť a vtipné riešenie herných situácií. Naše víťazstvo bolo kostrbaté a skôr vybojované ako ľahko získané.“

Michal Konder (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Dnes sme podali dobrý kolektívny výkon. Aj keď nám viazla kombinácia, vynahradili sme to bojovnosťou a hrali dobre v defenzíve, o čom svedči aj čisté konto dobre chytajúceho Butáša. Boli sme efektívni v koncovke a vďaka tomu sme zaslúžene získali tri body.“

6. KSF DOXX Žilina 4 0 0 4 9:19 0

Najbližší zápas odohrajú futsalisti v Kysuckom Novom Meste, kde ich bude čakať náročný zápas. Nováčik súťaže má viacero skúsených hráčov zo Žirafy Žilina a toto kolo vyhrali v Lučenci. Viac informácii o klube môžete nájsť na jeho oficiálnej internetovej stránke.