V piatok 13. mája sa odohral prvý barážový zápas o postup do najvyššej futsalovej súťaže, v ktorom domáca MIBA Banská Bystrica privítala náročného súpera z Levíc. V dvojzápase je favoritom extraligista z Levíc, ale Banskobystričania spravia všetko pre to, aby postúpili cez Levice do najvyššej súťaže.

MIBA Banská Bystrica vs. Futsal Team Levice 4:3 (1:1)

Góly: R. Greško 2, F. Rafanides, D. Kohút – M. Graus, V. Rakica, G. Švec. ŽK: R. Greško, M. Čief, D. Kohút, P. Vajda – G. Švec, M. Graus, P. Gabaš. Zápas sledovalo 150 divákov.

Zostava MIBA: P. Butáš – D. Kohút, M. Čief „K“, F. Rafanides, R. Greško, P. Vajda, L. Riša, V. Giertl, R. Kollár

Futsal - Baraz o 1. ligu - MIBA Banska Bystrica vs. Levice - 13.05.2016 - Banska Bystrica

V úvode zápasu mali väčšiu prevahu hostia, no ich strely končili väčšinou mimo brány, MIBA sa spoliehala na rýchle brejky. V 12. minúte po zlej rozohrávke Levíc loptu zachytil Čief, po peknej prihrávke sa Greško ocitol zoči-voči brankárovi hostí, lišiacky zakončil a otvoril zápasové skóre. O par minút na to ale hostia vyrovnali, keď hráč Levíc bol chrbtom k bráne a šikovne pätičkou zakončil. Prvý polčas bol väčšinu času z obidvoch strán opatrný, kde ani jedno mužstvo nechcelo prehrávať, brankári ukázali niekoľko dobrých zákrokov a najviac aktívny z domácich smerom dopredu bol strelec prvého gólu Greško.

Futsal - Baraz o 1. ligu - MIBA Banska Bystrica vs. Levice - 13.05.2016 - Banska Bystrica

Na začiatku druhého polčasu sa v stretnutí prvýkrát ujali vedenia Levičania, keď po rozohrávke z autu strieľal Rakica a prekonal brankára domácich Butáša. Hostia začali byt aktívnejší a domácich zatlačili, z čoho následne domáca MIBA znervóznela a nazbierala už v 8. minúte druhého polčasu päť akumulovaných faulov. V priebehu 31. minúty sa podarilo domácim futsalistom otočiť skóre, keď najprv po peknej strele sa presadil Rafanides. O pár chvíľ na to po strate lopty hostí potiahol akciu Kohút, ktorý prihral Greškovi a ten svojim druhým gólom v zápase znovu dostal domácich do vedenia – 3:2. V 34. minúte po diskutabilnom zákroku na hosťujúceho hráča v strede ihriska sa zmocnil lopty aktívny Kohút, svoj únik zakončil peknou strelou do pravej hornej časti brány Bielika a zvýšil skóre na 4:2. O par minút na to došlo k šiestemu faulu domácich,  po ktorom nasledoval desaťmetrový pokutový kop,  ktorý domáci brankár Butáš vyrazil na roh. V záverečných minútach bol priebeh zápasu z obidvoch strán dosť nervózny, keď rozhodcovia museli udeľovať žlté karty. V predposlednej minúte sa MIBA dopustila ďalšieho faulu, nasledoval druhý pokutový kop,  ktorý už Švec premenil a upravil na konečných 4:3.

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „Zápas bol od začiatku z oboch strán veľmi opatrný. Nikto nechcel spraviť chybu ako prvý. Hoci sme sa ujali vedenia, neubránili sme vlastné bránkovisko a kapitulovali sme. V nervóznom zápase sme po strele z autu prehrávali 1:2. Aj napriek nepriaznivému stavu sa nám podarili po individuálnych akciách otočiť skóre na 4:2. Veľmi skoro sme však v druhom polčase nazbierali päť akumulovaných faulov a súper z jedného 10-metrového kopu znížil. Do odvety je to otvorené.“

Odveta sa odohrá v mestskej športovej hale v Leviciach v piatok 20. mája. Začiatok je stanovený na 19.30 hod.

Druhá barážová dvojica:

Wild Boys Bratislava vs. Gurmáni Bratislava 5:1 (0:1)