V 11. kole Varta futsal ligy si banskobystrickí futsalisti zmerali sily s najväčším favoritom súťaže – Pinerolou Bratislava.

Varta futsal liga – Banská Bystrica – 11. kolo

Lion car MIBA Banská Bystrica vs. Pinerola Futsal 1994 5:7 (3:3)

Góly: Konder 2, Lemes, Čief – Estevao 2, Da Silva 2, Bruno, Seiji, Daniel Čeřovský. ŽK: Evandro Oliveira Salvador Silva, Rafanides – Petterson Bruno Moura Da Silva, Victor Seiji Martins De Souza. Zápas sledovalo 100 divákov.

Zostava MIBA: Hanakovič, Krejčí – Konder „K“, Vajda, Dobrota, Lemes, Čief, Oliveira,  Tužinský, Savić, Širka

Povedali po zápase:

Martin Majling (tréner Lion car MIBA Banská Bystrica): „V domácom zápase proti najväčšiemu favoritovi súťaže sme chceli ukázať bojovnosť a potrápiť súpera čo najdlhšie. Napriek úvodnému rýchlemu inkasovanému gólu sme dvomi gólmi Kondera otočili skóre. Hosťujúca výborná štvorka Brazílčanov nás však neustále dostávala pod tlak a opäť otočila skóre v prospech Bratislavčanov, no do polčasu sa aj nám podarilo skórovať a vyrovnať. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvý. Pokiaľ nás Brazílci dostávali pod tlak, mal navrch súper a naopak, keď boli na striedačke, dokázali sme hosťom konkurovať a držať so súperom krok. Na vytúžený senzačný bod sa nám nakoniec nepodarilo dosiahnuť, ale aj napriek tomu musím všetkých chalanov pochváliť za výborný výkon, na ktorý však bude veľmi dôležité nadviazať v najbližších zápasoch.“

Ladislav Mikita (tréner Pinerola Futsal 1994): „Samotné hodnotenie zápasu v Banskej Bystrici by som začal trošku netradične. Ešte v stredu večer odohrala futsalová reprezantácia druhý ťažký duel proti Iránu, deň pred tým rovnako náročný proti Rusku. O necelé dva dni už nasledovalo kolo extraligy. Z nášho tímu hájilo najcennejší dres Slovenska kvarteto hráčov, ktorí nemali dostatok času na regeneráciu a bolo to poznať aj na ihrisku. Nebolo by od veci zamyslieť sa pri tvorbe termínovníka aj nad týmito skutočnosťami, lebo od logiky to má poriadne ďaleko.

Do samotného duelu sme vstúpili nekoncentrovaní, keď sme po rýchlom góle dvakrát inkasovali. Týždeň však bol nastavený ako bol, hra z našej strany nemala ideálne tempo, v druhom polčase sme však už vývoj kontrolovali a do tabuľky pripisujeme dôležité tri body. Začíname sami od seba, z tohoto zápasu si musíme zobrať ponaučenie. Súpera by som pochválil za bojovný výkon, musíme počítať, že kluby sa chcú vždy proti favoritovi vytiahnuť.“

Ostatné výsledky 11. kola:

Wild Boys ´02 Bratislava vs. Futsal Team Levice 6:1 (3:1)
ŠK Makroteam Žilina vs. FC Bíli Andeli futsal 5:5 (3:2)
MIMEL Lučenec vs. MŠK Žilina Futsal 10:4 (6:3)

Najbližšie sa banskobystrickí futsalisti predstavia na palubovke MŠK Žilina futsal.  V prvom meraní síl vyhrali Banskobystričania 8:3.

Juniori v Leviciach bojovali, ale nestačili na Košice a Prešov

Vo štvrtok 6. decembra odohrali banskobystrickí juniori ďalšie dva zápasy vo Futsalovej extralige juniorov. V prvom stretnutí si zmerali sily s Košicami a v druhom zápase s Prešovom.

Lion car MIBA Banská Bystrica U-20 – NFL Košice U-20 0:6 (0:2)

Góly: Bačo 3, Šlehofer 2, Bajtoš

Zostava: Greško (Simko) – Král, P. Telúch „K“, S. Telúch, Prokaj, Adamov, Bartkovič, Praženica, Zajac, Nemec, Murin

Povedal po zápase:

Pavol Telúch (kapitán Lion car MIBA Banská Bystrica U-20): „Prvý zápas sme odohrali proti Košiciam, ktoré boli technicky dobre vybavené a mali aj  proti nám silovú prevahu. Smolné na zápase bolo, že sme hneď inkasovali rýchle góly a nedokázali sme na ne odpovedať.“

Lion car MIBA Banská Bystrica U-20 – FK Ekoprim Košice U-20 0:12 (0:5)

Góly: Tomáš 3, Vantruba 2, Marton 2, Filip 2, Elizeuš, Sabol, vlastný Nemec

Pavol Telúch (kapitán Lion car MIBA Banská Bystrica U-20): „Druhý zápas sme odohrali proti Prešovu, ktorý je lídrom tabuľky. S chalanmi sme chceli hrať hlavne zo zabezpečenej obrany, čo nám nevychádzalo a inkasovali sme hneď v prvom polčase päť gólov, na ktoré sme rovnako nevedeli reagovať. Verím, že každým zápasom sa zlepšujeme a postupne začneme získavať body.

Chcel  by som poďakovať chalanom za ich snahu makať do konca aj za nepríjemného stavu. Na to, že väčšina chalanov sú o štyri roky mladší, tak som prekvapený, že majú tú snahu bojovať proti oveľa starším súperom. Momentálne by som výsledky nechcel riešiť, lebo chalani sú mladí. Verím, že keď sa chalani tomu budú venovať a poctivo trénovať, tak o dva roky budú dosahovať výkony hodné reprezentantov.“